II liga piłkarska. Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 0:1. Ważne trzy punkty

Mamy to! Wigry wygrywają 1:0 z Sokołem Ostróda
Mamy to! Wigry wygrywają 1:0 z Sokołem Ostróda facebook/Wigry Suwałki
Po bramce Pawła Gieracha w 69 minucie Wigry pokonały Sokół Ostróda 1:0 i przywiozły do Suwałk ważne trzy punkty.

Zespół Wigier Suwałki miały świetną, zwycięską passę w kwietniu. Teraz doskonale zaczął kolejny miesiąc - maj pokonując na wyjeździe Sokoła Ostróda 1:0. To już szósty mecz z rzędu suwalczan bez porażki.

Mecz w Ostródzie nie był wielkim widowiskiem, a ozdobą meczu było uderzenie Pawła Gieracha w 69 minucie, po którym Wigry wywiozły z Ostródy trzy punkty. O pierwszej połowie nie da się wiele dobrego powiedzieć. Sokół miał więcej zgry, próbował stosować pressing na połowie Wigier, ale żadnej groźnej akcji nie stworzył, tak zresztą jak i Wigry.

Po zmian stron Sokół wyraźnie już osłabł i zaczęły do wykorzystywać Wigry, które często gościły pod polem karnym gospodarzy. W 55 minucie groźnie strzelał Cezary Sauczek. Cztery minuty później Denis Gojko strzelił w boczną siatkę bramki Sokoła. W 69 minucie bramkarza Sokoła musiał już wyciągać piłkę z siatki, po kapitalnym uderzeniu z 20 metrów Pawła Gieracha.

W końcówce Sokół próbował zaatakować, ale nieskutecznie i Wigry wygrały zasłużenie 1:0.

Sokół Ostróda - Wigry Suwałki 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 Paweł Gierach 69.
Sokół: Kacper Trelowski - Michał Zimmer, Wojciech Mazurowski, Adam Dobosz, Karol Turek (63. Rafał Siemaszko) - Sebastian Rugowski (58. Wojciech Kalinowski), Kamil Zalewski (79. Krzysztof Wicki), Karol Żwir, Łukasz Soszyński (62. Jakub Czajkowski), Tomasz Gajda - Dawid Wolny.
Wigry: Hieronim Zoch - Paweł Gierach, Adrian Piekarski, Rafał Grzelak, Daniel Liszka (76. Martin Dobrotka) - Denis Gojko (76. Michał Żebrakowski), Wojciech Kamiński, Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk (90. Patryk Czułowski), Cezary Sauczek (76. Kacper Wełniak) - Kamil Adamek.
Żółta kartka: Mazurowski (Sokół).
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Pozostałe wyniki:
Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 José Embaló 3, 1:1 Mikołaj Gabor 58 (samobójcza), 2:1 Mikołaj Gabor 68, 3:1 José Embaló 84.
Pogoń Siedlce - Błękitni Stargard 2:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Krzysztof Danielewicz 16, 1:1 Mateusz Bochnak 45, 1:2 Damian Niedojad 64, 2:2 Marcin Kozłowski II 80.
GKS Katowice - Śląsk II Wrocław 1:3 (0:3).
Bramki: 0:1 Sebastian Bergier 34, 0:2 Sebastian Bergier 45, 0:3 Adrian Łyszczarz 39, Filip Kozłowski 65.
Hutnik Kraków - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Filip Kendzia 11, 0:2 Nikodem Zawistowski 90.
Stal Rzeszów - Motor Lublin 1:3 (1:0).
Bramki: 1:0 Wiktor Kłos 14, 1:1 Piotr Ceglarz 52, 1:3 Filip Wójcik 61, 1:4 Ariel Wawszczyk 77.
Chojniczanka Chojnice - Bytovia Bytów 3:1 (2:1).
Bramki: 1:0 Tomasz Mikołajczak 19, 2:0 Adam Ryczkowski 26 z karnego, 3:0 Szymon Skrzypczak 41, 3:1 Paweł Zawistowski 90.
Lech II Poznań - Garbarnia Kraków 0:0