I liga futsalu. Fatalna kolejka białostockich drużyn Futbalo i BAF Bonito

Futsaliści BAF Bonito Białystok mocno skomplikowali swoją sytuację w walce o pozostanie w I lidze Wojciech Wojtkielewicz
Po ważnych zwycięstwach w 15. kolejce I ligi futsalu kolejna seria gier okazała się dla drużyn z Białegostoku katastrofalna. Zespół BAF Bonito przegrał u siebie 0:4 z LZS-em Bojano, komplikując swoją sytuację w walce o uniknięcie degradacji. Ekipa Futbalo zremisowała na wyjeździe 3:3 z zamykającym tabelę TAF-em Toruń.

Patrząc na suchy wynik meczu BAF Bonito z LZS-em Bojano mogło by się wydawać, że goście dyktowali warunki i odnieśli bezproblemowe zwycięstwo. Tymczasem było dokładnie odwrotnie. Białostoczanie oddawali strzał za strzałem, ale albo pudłowali, albo w bramce przyjezdnych fantastycznymi interwencjami popisywał się Kacper Zelma.

BAF Bonito - LZS Bojano 0:4. Sytuacji mnóstwo, gola żadnego

Tymczasem w pierwszej połowie prawie każdy wypad rywali kończył się golem i już przed zmianą stron było 0:4. Mimo kanonady w drugiej połowie wynik już się nie zmienił.

- Nie dociera do mnie to, jak my, mając tyle sytuacji, kończymy mecz bez strzelenia nawet jednej bramki - podsumowuje w klubowych mediach zawodnik BAF Bonito Damian Bieliński.

Podlasianie stracili niezwykle cenne punkty, a o powiększenie dorobku będzie w najbliższych występach bardzo ciężko, bo BAF Bonito czekają wyjazdy do Świecia i Szczecina oraz derby z Futbalo.

TAF Toruń - Futbalo 3:3. Rywale podwoili swój dorobek punktowy

Drugi zespół z Białegostoku co prawda wywalczył punkt w Toruniu, ale trudno to uznać za sukces, bo gospodarze do tej pory mieli na koncie tylko oczko i praktycznie już są zdegradowani. Futbalo z TAF-em zawsze jednak było pod górę i nigdy z tym rywalem na wyjeździe nie wygrało. Tak też było i tym razem. Podlasianie stracili gola już w 40 sekundzie i co prawda w drugiej połowie wyszli na prowadzenie 3:2, ale ambitni torunianie zdołali doprowadzić do wyrównania.

- TAF nie zasługuje na ostatnie miejsce w 1 Polska Liga Futsalu i tak skromną zdobyczy punktową, bo grają całkiem dobrze na tle innych ligowych drużyn. Chyba, że mają na nas jakiś wybitny patent, który działa już od dawna - czytam na facebookowym profilu Futbalo.

W sobotę - 9 marca Futbalo zagra u siebie z LZS-em Bojano (godz. 19), A BAF Bonito - na wyjeździe z Futsalem Świecie.

WYNIKI 16. KOLEJKI

• TAF Toruń- Futbalo Białystok 3:3 (1:1). Bramki dla Futbalo: Bartosz Gołaszewski (8), Bartosz Borowik (32), Hubert Stachurski (33).
  • BAF Bonito Białystok - LZS Bojano 0:4 (0:4).
  • Team Lębork - KKF Konin 10:4, Red Devils Chojnice - Wenecja Pułtusk 8:3, Futsal Szczecin - AZS UG Gdańsk 5:4, Futsal Świecie - KS Gniezno 7:2.

1. Red Devils Chojnice 16 43 82-35
2. Futsal Świecie 16 42 103-29
3. Futsal Szczecin 16 29 80-58
4. FUTBALO BIAŁYSTOK 16 28 44-35
5. Team Lębork 16 26 71-52
6. KS Gniezno 16 21 61-62
7. LZS Bojano 16 21 57-60
8. AZS UG Gdańsk 16 17 58-84