I liga Futsalu. Drużyna BAF Bonito Białystok zrobiła to, co zrobić musiała. Porażka Futbalo

Zespół BAF Bonito Białystok odniósł ważne zwycięstwo, ogrywając 7:3 TAF Toruń
Zespół BAF Bonito Białystok odniósł ważne zwycięstwo, ogrywając 7:3 TAF Toruń Wojciech Wojtkielewicz
W rundzie rewanżowej I ligi futsalu zespoły z Białegostoku grają według zasady: jeśli jeden wygrywa, to drugi ponosi porażkę. Tak było także w 14. serii gier. BAF Bonito pokonał u siebie w niezwykle istotnym spotkaniu 7:3 TAF Toruń, a ekipa Futbalo uległa na wyjeździe Red Devils Chojnice 1:2, chociaż powinna wrócić do domu przynajmniej z remisem.

Futsaliści BAF Bonito nie mieli wyboru, musieli pokonać zamykający z dorobkiem ledwie jednego punktu TAF Toruń, jeśli poważnie myśleli o utrzymaniu się w gronie pierwszoligowców. Zaczęło się wspaniale, bo w ciągu niespełna dwóch minut gospodarze strzelili trzy gole i zanosiło się na efektowne zwycięstwo.

BAF Bonito - TAF Toruń 7:3. Trochę nerwów w I połowie

Nic z tych rzeczy. Goście zaryzykowali, wycofali bramkarza i ku zdumieni kibiców zaczęli odrabiać straty. W 15. minucie było już 3:3 i zrobiło się nieciekawie. Na szczęście dziewięć sekund przed syreną na przerwę nasz zespół wrócił na prowadzenie, po trafieniu Damiana Bielińskiego. Po zmianie stron mecz przebiegał pod kontrolą gospodarzy, którzy wygrali 7:3.

- To zwycięstwo jest dużym krokiem do utrzymania się. Podobało mi się to, jak zespół pracował przez cały tydzień, jaka była atmosfera w szatni - komentuje w klubowych mediach trener BAF Bonito Oleh Zozula. - Było nerwowo, bo wygrywając 3:0 znów popełniliśmy błędy w obronie. Musimy jeszcze więcej pracować na treningach i tego będę wymagał od zawodników, bo walka o utrzymanie będzie trwała do końca - dodaje.

Red Devils - Futbalo 1:2. Grali bardzo dobrze, ale nieskutecznie

Futbalo miało trudną misję w postaci gry w hali ekipy Red Devils, która w tym sezonie tylko raz przegrała i raz zremisowała, pozostałe potyczki kończąc zwycięstwami. Goście nie przestraszyli się klasy rywali i w 6. minucie objęli prowadzenie, a kombinacyjną akcję skończył mocnym strzałem Jakub Konon.

Niestety, ekipa z Chojnic wykorzystała stratę w środku pola i po kontrze doprowadziła do remisu, a po zmianie stron zapewniła sobie skromne zwycięstwo 2:1. Białostoczanie mogą mieć spory niedosyt, bo mieli sporo okazji podbramkowych i powinni osiągnąć przynajmniej remis.

- Chcę pogratulować swojej drużynie, bo rozegraliśmy bardzo dobre zawody. Gdyby nie szwankowała skuteczność, to byśmy wygrali, bo byliśmy zespołem lepszym. Niestety, jeśli się strzela tylko jednego gola, to się mecz przegrywa - podsumowuje szkoleniowiec Futbalo Jakub Budźko.

WYNIKI 14. KOLEJKI

• BAF Bonito Białystok - TAF Toruń 7:1 (4:3). Bramki dla BAF Bonito: Damian Bieliński (7 i 20), Szymon Żabiuk (7 i 31), Mikołaj Siemieniuk (8 i 27), Dominik Niemyjski (36).
  • Red Devils Chojnice - Futbalo Białystok 2:1 (1:1). Bramka dla Futbalo: Jakub Konon (6).
  • Futsal Szczecin - KKF Konin 8:1, Futsal Świecie - Wenecja Pułtusk 2:2, KS Gniezno - AZS UG Gdańsk 6:4.
  • Mecz: Team Lębork - LZS Bojano został przełożony.

1. Red Devils Chojnice 14 37 67-31
2. Futsal Świecie 14 36 92-27
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 14 24 36-30
4. Futsal Szczecin 14 23 71-51
5. Team Lębork 13 22 58-42
6. KS Gniezno 14 21 57-52
7. AZS UG Gdańsk 14 17 54-75