Gładkie zwycięstwo Pronaru

Ryszard Pater
Ostatnia akcja meczu, na pierwszym planie Sebastian Wójcik (7) i Michał Jaskulski (11)
Po świątecznej przerwie znów gra 3 grupa II ligi siatkówki mężczyzn. Początek II rundy był pomyślny dla drużyny Pronaru, której przeciwnikiem był przedostatni w tabeli zespół z Warki.

Dzięki zwycięstwu za 3 punkty (3:0) hajnowska drużyna zmniejszyła straty do prowadzącego Pekpolu.

Powiało sensacją

Pierwszy punkt meczu zdobył z ataku A. Guindo, ale po chwili powiało sensacją, gdy goście objęli prowadzenie 3:1. Równie szybko roztrwonili swój dorobek po kilku zepsutych zagrywkach. Gospodarze zaczęli zdobywać punkty seriami, było 6:4, 11:5, 17:11. Później walczono do końca punkt za punkt, a decydujący o zwycięstwie zdobyli hajnowianie po szóstej w I secie zepsutej zagrywce gości. W Pronarze dobrze radził sobie grający po raz pierwszy w wyjściowym składzie po kontuzji barku Sebastian Wójcik. Niewiele ustępowali mu Guindo, Staniewski i Jaskulski.

Zacięta walka do połowy seta

W drugim secie od początku stroną przeważającą byli goście, zyskując przewagę jednego, dwóch punktów. Dopiero od stanu 15:16 hajnowianie zdobyli kolejno 4 punkty przy serwach Guindo i utrzymali bezpieczną przewagę do końca seta. W drugiej partii najlepiej punktowali Żyliński i Guindo.

Koniec wieńczy dzieło

Gospodarze chcieli szybko zakończyć mecz bez straty seta. Od początku trzeciej partii grali uważnie, zyskując kilkupunktową przewagę 8:4, 12:9. Po zagrywkach Wójcika bylo już 16:10. W tej sytuacji trener Blomberg wprowadził na boisko zawodników rezerwowych: Szczepanika i Niemca, zaś na ostatnie trzy zagrywki wszedł Zrajkowski. W ostatnim secie nie do zatrzymania był Sebastian Wójcik, który w całym meczu zepsuł tylko jeden atak.

Goście, skazani już przed meczem na porażkę mimo osłabienia kadrowego, toczyli przez dłuższe okresy wyrównaną walkę.