Gładka i przyjemna wygrana

Krzysztof Grodzki
Mecz obfitował w wiele kombinacyjnych ataków
Mecz obfitował w wiele kombinacyjnych ataków Fot. Krzysztof Grodzki
Siatkówka. W III lidze siatkówki mężczyzn - w 9 kolejce - Orion pokonał zespół Promienia Mońki 3:0

Opinia

Andrzej Sosna

Opinia

Andrzej Sosna - trener UKS Orion G2 Bielsk Podlaski
Jestem zadowolony z postawy swoich zawodników. Po długim okresie przerwy nie byłem przekonany, kto naprawdę jest w optymalnej formie. Dobre zmiany dali zawodnicy, którzy do tej pory mniej występowali na boisku. Pokazali, że również są wartościowymi zawodnikami.

Po długiej przerwie do gry powrócili siatkarze zespołu UKS-u Orion G2 Bielsk Podlaski. W dziewiątej kolejce do bielska przyjechał Promień Mońki - ostatni zespół w lidze. Zajmujący trzecią pozycje Orion pokazał jaka różnica dzieli obydwa zespoły i zdeklasował rywali wygrywając 3:0.

Pierwszy set, to bardzo dobra gra naszego zespołu. Pomimo, że siatkarze nie rozgrywali w przerwie meczów kontrolnych i nie było wiadomo jaka będzie forma, rywal nie miał nic do powiedzenia i ugrał tylko 11 oczek przy 25 naszych.

Kolejny set, to dalsza deklasacja przyjezdnego zespołu. Tym razem zdobyli już jedynie 10 punktów. Gra zespołu była niemal bezbłędna i na luzie. Zawodnicy grali kombinacyjne akcje, które w meczach z lepszymi zespołami nie wychodziły, tak samo, jak i gra środkiem. W Orionie na boisku pokazali się siatkarze, którzy do tej pory mniej grali w meczach ligowych.

Ostatnia partia meczu niewiele się zmieniła. Pomimo że w tym secie Promień Mońki ugrał 18 punktów, to nasi zawodnicy spokojnie kontrolowali wynik i przebieg meczu.

Wygrana bardzo cieszy. Ten mecz również pokazał, że kadra zespołu jest bardzo wyrównana i zawodnicy, wchodzący z ławki, nie odstają poziomem od podstawowych zawodników.