Poznamy największe i najbardziej dynamiczne firmy oraz Menedżera Roku. A uśmiechy na twarzy wywołają nagrody i występ Piotra Bałtroczyka.

Zakończyliśmy przyjmowanie ankiet finansowych od firm i głosowanie na Menedżera Roku w tegorocznej edycji Pod[b]laskiej Złotej Setki Przedsębiorstw[/b]. Listę 100 największych podlaskich przedsiębiorstw oraz nagrodzonych w kilku innych kategoriach poznamy 8 października na specjalnej gali podsumowującej 11. edycję Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw, najważniejszego rankingu biznesowego w naszym regionie, organizowanego przez "Kurier Poranny".

W tej edycji - jak co roku - nagrodzimy firmy, które mają największe przychody, zyski, zatrudnienie, oraz największy udział eksportu w swoich przychodach.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy, że przyznamy wyróżnienie firmie, która z największym przychodem zadebiutuje na naszej liście, a także przedsiębiorstwu, która w zestawieniu - rok do roku - zrobi największy skok.

Tradycją stało się, że wyróżniamy także Firmę Roku (na podstawie sześciu różnych wskaźników ekonomicznych) oraz Menedżera Roku. Właśnie jego wybór wzbudził niesamowite zainteresowanie - poprosiliśmy bowiem zarządy 500 największych podlaskich spółek o wskazanie tego najlepszego z najlepszych. Przedsiębiorcy mieli do wyboru 10 kandydatur (wybranych z blisko 50 nominacji, zgłoszonych przez organizacje przedsiębiorców i instytucje okołobiznesowe). Przypomnijmy, byli to: Jarosław Antychowicz (Infinity Group), Helena Burzyńska (Arhelan), Adam Byglewski (Adampol), Mikołaj Charkiewicz (ChM), Henryk Owsiejew (Malow), Katarzyna Rutkowska (AC), Monika Siecińska-Jaworowska  (Suempol), Maciej Szumski (Plum) i Robert Żyliński (Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna).

Otrzymaliśmy mnóstwo ankiet z wybranymi kandydaturami - zarówno tradycyjną drogą pocztową, jak i drogą elektroniczną. Za wszystkie dziękujemy.

Miło nam poinformować, że w czasie gali o skomplikowanej sytuacji gospodarczo-politycznej i jej wpływie na działalność przedsiębiorstw opowie nam gość specjalny - Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Z kolei Janusz Komurkiewicz, dyrektor marketingu i członek zarządu FAKRO, udzieli biznesmenom odpowiedzi na pytanie: "Jak konkurować na rynku globalnym?", a prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyjaśni, jaka wodzi rolę samorządu we wspieraniu lokalnej przedsiębiorczości.

Środowy wieczór 8 października  w Pałacu Branickich zapowiada się zatem intrygująco.

A po wręczeniu nagród, gdy opadną emocję, będzie chwila rozrywki - przed szefami i szefowymi największych podlaskich firm wystąpi znany i lubiany satyryk Piotr Bałtroczyk.

Na zakończenie warto dodać, że w poniedziałek, 13 października razem z "Kurierem Porannym" nasi Czytelnicy otrzymają specjalny dodatek poświęcony rankingowi.
Będzie on zawierał m.in. zestawienie wyników finansowych 100 największych podlaskich firm, prezentacje zwycięzców i opinie ekspertów.

b