Futsal. Z beniaminkami poszło im słabo. Futbalo Białystok z remisem, A BAF Bonito z porażką

Zespół BAF Bonito Białystok (czerwone stroje) doznał bolesnej porażki z KKF-em Kalisz Wojciech Wojtkielewicz
Niezbyt dobrze w starciach z beniaminkami spisali się pierwszoligowi futsaliści z Białegostoku. EKipa Futbalo zremisowała z Wenecją Pułtusk 2:2, kończąc serię czterech zwycięstw z rzędu. Zespół BAF Bonito uległ KKF-owi Konin 4:8. W obu przypadkach nasze drużyny roztrwoniły dwubramkową przewagę.

Kibice BAF Bonito do 29. minuty spotkania z Kaliszem mogli być zadowoleni z postawy swego zespołu. Białostoczanie prowadzili 3:1 i wydawał się, że zmierzają po komplet punktów. Tymczasem nagle losy potyczki odwróciły się. Przemysław Skibiszewski i Mateusz Mroziński zaczęli strzelać gola za golem dla przyjezdnych i skończyło się wysoką porażką Podlasian.

- Niestety, nie wyciągamy wniosków z własnych błędów. Prowadząc 3:1 nie powinno się tracić goli z kontrataków, a tak się stało w meczu z Kaliszem. Mamy młodą drużynę, która zamiast grać spokojnie, poszła po kolejne bramki i została za to ukarana - ocenia zawodnik BAF Bonito Filip Dojlida.

I liga futsalu. Futbalo prowadziło 2:0, a musiało zadowolić się remisem 2:2

Ekipa Futbalo bardzo dobrze rozpoczęła mecz w Pułtusku, bo już w 2. minucie na prowadzenie wyprowadził ją Adam Butkiewicz. Wenecja próbowała jeszcze przed przerwą wyrównać i wycofała bramkarza. Zamiast remisu zrobiło się jednak 2:0 dla gości, po trafieniu Jakuba Konona.

Po zmianie stron beniaminek nie dawał za wygraną, nadal grał bez bramkarza i w końcówce dało mu to najpierw gola kontaktowego, a potem wyrównanie.

W 10. serii gier Futbalo zagra u siebie z AZS-em UG Gdańsk, a BAF Bonito wystąpi w hali wicelidera - Red Devils Chojnice.

WYNIKI 9. KOLEJKI

• Wenecja Pułtusk - Futbalo Białystok 2:2 (2:0). Bramki dla Futbalo: Adam Butkiewicz, Jakub Konon.
  • BAF Bonito Białystok - KKF Konin 4:8 (1:1). Bramki dla Bonito: Kamil Gryko, Lenardo, Miguel Sarmento, Filip Dojlida.
  • AZS UG Gdańsk - LZS Dragon Bojano 5:3, KS Gniezno - TAF Toruń 9:1, Futsal Świecie - Team Lębork 7:3, Futsal Szczecin - Red Devils Chojnice 4:4.

1. Futsal Świecie 9 23 64-21
2. Red Devils Chojnice 9 22 45-24
3. Team Lębork 9 16 44-32
4. FUTBALO BIAŁYSTOK 9 15 24-20
5. AZS UG Gdańsk 9 14 37-52
6. Futsal Szczecin 8 14 37-30
7. KS Gniezno 9 11 38-35
8. LZS Bojano 9 10 35-34