Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cynkomet ma już szczegółowe plany rozwoju w 2020 roku

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Dynamiczny wzrost eksportu, europejskie homologacje dla większości maszyn i ich dalszy rozwój - to najważniejsze zeszłoroczne osiągnięcia Cynkometu. Rok 2020 upłynie producentowi pod znakiem innowacyjnych projektów, dalszej ekspansji na rynkach zagranicznych i wzrostu sprzedaży maszyn.

Jednak miniony rok nie zaczął się dla spółki zbyt dobrze. Poważna awaria wanny cynkowniczej w oddziale wyszkowskim wyeliminowała pracę zakładu na ponad trzy miesiące.

- Tylko nasza determinacja, wiedza i doświadczenie oraz przygotowanie do takich trudnych sytuacji pozwoliło nam odrobić zmarnowany czas – wspomina Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Ostatecznie 2019 nie był złym rokiem dla firmy, głównie ze względu na dynamiczny rozwój rynku maszyn rolniczych.

Efektem był m.in. rekordowy skok eksportu (w stosunku do poprzednich wyników) - sprzedaż spółki na rynki zagraniczne wzrosła o 35 proc. Firma pracowała też nad kolejnymi prototypami i ulepszaniem produkowanych urządzeń.

Ważna rzecz - europejskie homologacje
Miało to związek z rozpoczęciem procesu homologacji europejskiej, która na początku drugiego kwartału 2020 roku powinna objąć całość oferty Cynkometu. Wszystkie testy i badania, niezbędne w procesie certyfikacji, realizuje Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.

- Uzyskanie homologacji w znaczny sposób zwiększy nasz potencjał sprzedażowy nie tylko na rynkach zachodniej Europy, ale także w takich krajach, jak Czechy, Słowacja, Węgry, itp. Jesteśmy zdeterminowani, aby utrzymać wysoki udział eksportu w naszych przychodach, co gwarantuje nam stabilność sprzedażową w kolejnych latach - dodaje Mariusz Dąbrowski.

Wyższe przychody i nowa usługa
W rok 2020 spółka wchodzi z optymizmem, mimo spowolnienia gospodarczego, które daję się już odczuć w Polsce i w całej strefie euro.

- Już dzisiaj można powiedzieć, że nowe modele zaczynają zdobywać swoich odbiorców, a uzyskanie homologacji europejskie na wszystkie maszyny na pewno znajdzie swoje przełożenie na sprzedaż w 2020 roku – mówi prezes Dąbrowski.

Wpływ na końcowy wynik finansowy będzie miała też dalsza ekspansja nie tylko na rynkach europejskich, ale także na wschodnich, na których firma już szuka odbiorców swoich produktów.

- Z pewnością będziemy się wystawiać na różnych wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą. Mamy nadzieję, że nasza polityka marketingowa jak i nasza propozycja dla dealerów, a także dla samych rolników znajdzie swoje odzwierciedlenie we wzroście przychodów z maszyn rolniczych o 20-30 proc. w stosunku do roku 2019 - zapowiada prezes Cynkometu.

W przypadku cynkowania ogniowego, firma zamierza w tym roku firma uruchomić nową usługę - pasywację zanurzeniową elementów ocynkowanych, która wpłynie na efekt wizualny powłoki cynkowej i wydłużyć jej trwałość.

- Jesteśmy pewni, że ta usługa usatysfakcjonuje naszych klientów, którzy tak, jak wszyscy inwestorzy, szukają lepszej jakości na każdym etapie inwestycji i za optymalną cenę - dodaje prezes Dąbrowski.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny