CLJ. Jagiellonia Białysotk. Na starcie trafili dziesiątkę

Żółto-czerwoni dali Neptunowi srogą lekcję futbolu
Żółto-czerwoni dali Neptunowi srogą lekcję futbolu Wojciech Wojtkielewicz
Centralna Liga Juniorów. Kapitalnie w sezon weszli piłkarze Jagiellonii Białystok, wygrywając z Neptunem Końskie aż 10:0

Nie ma co się za bardzo ekscytować tym pogromem, bo naszą wartość pokażą dopiero starcia z mocniejszymi rywalami. Ale na pewno miło jest zacząć rozgrywki od tak okazałego zwycięstwo - ocenia trener Jagi Tomasz Kulhawik.

Beniaminek z Końskich nie miał w potyczce z żółto-czerwonymi najmniejszych szans i gdyby gospodarze wykazali większą skuteczność, to strzeliliby przynajmniej pięć goli więcej. Neptun jedyne okazje miał na początku drugiej połowy, kiedy dzięki niefrasobliwości białostockich obrońców, jego napastnicy dwukrotnie stawali do pojedynków z Karolem Gresiem. Golkiper Jagi raz obronił, a potem piłka minęła słupek jego bramki.

O drugiej stronie boiska kotłowało się prawie przy każdej akcji drużyny Kulhawika. Już w 3. minucie pierwszego gola strzelił Mateusz Prolejko, posyłając piłkę do siatki z najbliższej odległości. Potem błysnął nowy nabytek białostoczan - Patryk Klimala. Pozyskany z Lechii Dzierżonów napastnik jeszcze w pierwszej połowie popisał się hat-trickiem, skutecznie kończąc oskrzydlające akcje Podlasian. Ładnie wyglądała szczególnie bramka na 2:0, kiedy mający pseudonim „Diabeł” piłkarz efektownym zwodem oszukał obrońcę i uderzył w krótki róg. Czwarte trafienie Klimala zaliczył w 84. minucie, kiedy uderzeniem pod poprzeczkę ustalił wynik nierównej potyczki.

- Lubię takich napastników, którzy potrafiła wygrać walkę z obrońcami i umieją znaleźć sobie miejsce w polu karnym - komplementuje Klimalę trener Kulhawik.

Przed zmianą stron gole strzeli jeszcze Marcin Pigiel i Bartosz Ciborowski, który popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.

W drugiej połowie Jagiellonia nie forsowała już tak mocno tempa, ale dołożyła jeszcze cztery gole. Warto dodać udane wejście do drużyny zawodników z rocznika 2000, szczególnie Jana Zysika, który zaliczył asystę przy ostatnim golu gospodarzy.

- W naszym przypadku wiele zależeć będzie od tego, co do drużyny wniosą młodsi piłkarze - zaznacza Kulhawik. - Każdy mecz jest dla nas niewiadomą, bo nie wiem , jakim składem będziemy dysponować. Ale jakoś musimy sobie z tym radzić - kończy.

Już jutro Jaga zagra na wyjeździe w zaległym spotkaniu z ŁKS Łódź. Wyniki 2. kolejki

Jagiellonia Białystok - Neptun Końskie 10:0 (6:0). Bramki: 1:0 - Prolejko (3), 2:0 - Klimala (8), 3:0 - Klimala (13), 4:0 - Pigiel (19), 5:0 - Ciborowski (25), 6:0 - Klimala (36), 7:0 - Domański (53), 8:0 - Toczydłowski (80), 9:0 - Toczydłowski (82), 10:0 - Klimala (84).

Jagiellonia: -Greś - Ciborowski, Kiczuk, Maliszewski (46. Niemczynowicz), Pigiel (79. Zysik), Domański, Renkowski, Tabor, Ostaszewski (46. Toczydłowski), Prolejko (62. Nikołajuk), Klimala.

Korona Kielce - Cracovia Kraków 3:0, Legia Warszawa - Motor Lublin 0:0, GKS Bełchatów - Resovia Rzeszów 0:1, UKS SMS Łódź - Progres Kraków 0:3, TOP 54 Biała Podlaska - ŁKS Łódź 2:1, Stal Mielec - Znicz Pruszków 1:2, Wisła Kraków - Polonia Warszawa 0:2.

Program 3. kolejki

20-21 sierpnia: Progres - Jagiellonia (sobota, godz. 12), Polonia - Korona, Znicz - Wisła, ŁKS Łódź - Stal, Neptun - TOP 54 Biała Podlaska,

Resovia - UKS SMS Łódź, Motor - Bełchatów, Cracovia - Legia.