Centralna Liga Juniorów U-17. Jagiellonia - Wisła Płock 4:1. Białostoczanie idą jak burza

Jagiellończycy w CLJ U-17 mają passę czterech zwycięstw z rzędu i są tuż za ligowym podium Wojciech Wojtkielewicz
Znakomicie w ostatnich tygodniach spisuje się Jagiellonia Białystok w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Żółto-Czerwoni pokonali u siebie 4:1 Wisłę Płock i było to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Jaga jest tuż za podium tabeli grupy wschodniej, ze stratą tylko trzech punktów do liderującej Polonii Warszawa.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla Jagiellonii. Już w 8. minucie składną akcję minięciem golkipera Wisły i strzałem do pustej bramki wykończył Maciej Kuczyński. Wkrótce potem błąd obrońcy rywali wykorzysta Oskar Pietuszewski i było 2:0. Jeszcze przed przerwa wynik poprawił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzeniem głową Adam Borkowski i sytuacja gospodarzy stała się komfortowa.

CLJ U-17. Trener Jagiellonii: Stać nas na jeszcze lepsza grę

- W drugiej połowie rywale zdobyli bramkę z rzutu karnego i stwarzali zagrożenie w kolejnych akcjach. Finalnie jednak w doliczonym czasie gry przypieczętowaliśmy nasze zwycięstwo, które według mnie było jak najbardziej zasłużone - ocenia trener Jagiellonii Sebastian Szweda. - Jesteśmy w fajnym momencie, w piłkarzach widać dużo pozytywnej energii, ale wciąż musimy pracować. Stać nas na jeszcze lepszą grę, na utrzymywanie się przy piłce i większą kontrolę nad meczami. W tym kierunku chcemy podążać - dodaje.

Pierwszą rundę sezonu Jagiellonia zakończy 18 listopada wyjazdowym spotkaniem ze Stalą Rzeszów. Jesienią zostaną rozegrane dwie kolejki rudny rewanżowej. Białostoczanie zmierzą się z Sandecją Nowy Sącz na wyjeździe i Escolą Varsovią u siebie.

WYNIKI 14. KOLEJKI

• Jagiellonia Białystok - SSM Wisła Płock 4:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Kuczyński (8), 2:0 - Pietuszewski (19), 3:0 - Borkowski (41), 3:1 - Sieklicki (60-karny), 4:1 - Kuczyński (90-karny).
  • Jagiellonia: Lenc - Kuczyński, Lange, Bobowski (77. Chalecki), Pankiewicz, Kułakowski (65. Łukasiewicz), Kosmalski (85. Rakowski), Warabida, Pietuszewski (56. Reterski), Borkowski (74. Raszkowski), Szmigiel (80. Bołtuć).
  • Motor Lublin - Hutnik Kraków 1:3, Cracovia Kraków - Wisła Kraków 3:1, GKS Bełchatów - AKS SMS Łódź 1:3, MKS Polonia Warszawa - Legia Warszawa 2:1, Igloopol Dębica - Escola Varsovia Warszawa 2:4, KKP Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 0:4, Korona Kielce - Stal Rzeszów 2:2.

1. Polonia Warszawa 14 31 47-18
2. Legia Warszawa 14 31 52-19
3. AKS SMS Łódź 14 31 32-10
4. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 14 28 44-21
5. Cracovia Kraków 14 28 34-25
6. Wisła Kraków 14 24 34-21
7. Escola Varsovia 14 24 31-26
8. Igloopol Dębica 14 23 22-25