MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bulwary Św. Jana Teologa zostaną powiększone. Będzie amfiteatr, nowe ścieżki i ławki [ZDJĘCIA]

Konrad Karkowski
Konrad Karkowski
Marcin Jakowiak/UM Białystok
Bulwary przy ul. Z. Herberta na osiedlu Bacieczki będą rozbudowane. Miasto Białystok przygotowuje się do wykonania amfiteatru i zagospodarowania terenu tej inwestycji, będącej jednym ze zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2017 i 2018. Przetarg został już ogłoszony.

Miasto szuka wykonawcy II i III etapu budowy bulwarów przy ul. Z. Herberta. W ramach inwestycji ma tam powstać otwarty amfiteatr oraz nowe ścieżki piesze i rowerowe, drewniane kładki. Teren zostanie odpowiednio oświetlony i wyposażony w elementy małej architektury – ławki, kosze na śmieci itp.

Amfiteatr, który powstanie na osiedlu Bacieczki, został zaprojektowany jako jeden z istotnych elementów zagospodarowania bulwarów. Będzie to otwarty, widowiskowy obiekt służący do organizowania w okresie letnim niewielkich, lokalnych imprez estradowych. Ich organizacja będzie wymagała jednak każdorazowo instalowania odpowiednich dekoracji, urządzeń oświetleniowych, nagłośnienia bądź ekranu filmowego. Na osi amfiteatru będzie znajdowała się zadaszona i obudowana z trzech stron reżyserka. Widownia ma pomieścić 319 widzów w siedmiu rzędach, a na scenie o powierzchni 71 m2 jednocześnie będzie mogło znaleźć się maksymalnie 50 osób.

Bulwary na Bacieczkach doczekają się w końcu amfiteatru. Przetarg został ogłoszony [ZDJĘCIA]

– Miejsce to z pewnością uatrakcyjni tę część miasta, umożliwi integrację mieszkańców, będzie przyciągało całe rodziny. Dzięki tej inwestycji zrealizujemy potrzeby mieszkańców wyrażone w Budżecie Obywatelskim w 2017 i w 2018 roku – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Inwestycja ma być gotowa w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Oferty do przetargu można składać do 4 czerwca w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11. Szczegółowe informacje o postępowaniu przetargowym są na stronie www.bip.bialystok.pl.

Nad torami przy dworcu Fabrycznym - Centrum Wschód Zachód, na bazarze przy ul. Kawaleryjskiej - międzynarodowe targi wystawiennicze, a pod ul.Lipową - sunący tramwaj. Tak wyglądałby dziś Białystok, gdyby zrealizowano pomysły sprzed lat. Takich futurystycznych wizji w swojej historii stolica Podlaskiego miała bez liku. Wierząc, że podobnego losu nie podzieli planowana inwestycja w miejscu burzonego dworca PKS, prezentujemy projekty samorządowe, jak i prywatne, które w ostatniej dekadzie zostały tylko na papierze.

Niespełnione inwestycje w Białymstoku. Tak mógł wyglądać Bia...

Budżet obywatelski 2020

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny