Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Browar Biały z Łysek doceniony na Poznańskich Targach Piwnych 2019 (zdjęcia)

(adek)
Browar Biały z Łysek doceniony na Poznańskich Targach Piwnych 2019
Browar Biały z Łysek doceniony na Poznańskich Targach Piwnych 2019 materiał promocyjny
Browar Biały z województwa podlaskiego otrzymał brązowy medal na największych targach piwnych w Polsce.

- Nasz browar otrzymał brązowy medal na największych targach piwnych w Polsce - mówi Sławomir Ignatiuk, właściciel Browaru Biały z Łysek. - To dla nas ogromne wyróżnienie.

A chodzi o Poznańskie Targi Piwne, które odbywają się od 2013 roku. Radosna celebracja jednego z najstarszych trunków na świecie przeplata się tam z profesjonalnym charakterem imprezy targowej. To doskonała okazja by poznać kulturę, historię, a także współczesny świat rzemieślniczego piwa. Targi to ludzie – piwowarzy domowi i profesjonalni, birofile, blogerzy i wszyscy ci, którzy po prostu kochają dobre piwo. To okazja by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami lub nauczyć się czegoś nowego.

- Browar Biały otrzymał brązowy medal w kategorii piwo ciemne Sweet & Coffee Stout (10-20 Plato) za piwo Kawowa Pokusa - jest to piwo w stylu milk stout - dodaje Sławomir Ignatiuk. - W ubiegłym roku te same piwo dostało brązowy medal na Chmielakach Krasnostawskich.

„Greater Poland” Beer Cup to konkurs skierowany do browarów oraz cydrowni. Spośród produktów zgłoszonych do 27 kategorii, wyłonione zostały te najlepsze z najlepszych. Do Konkursu Greater Poland Beer and Cider Cup 2019 zgłoszono 230 produktów (w tym 13 cydrów), które oceniane były przez zespół 15 doświadczonych sędziów. Produkty zgłoszone do 27 kategorii podzielone zostały na 15 bloków, w ramach których przyznano nagrody. Pod okiem głównego organizatora: Grzegorza Stachurskiego szefów jury: Przemysława Iwanka i Mateusza Puśleckiego. Próbki były odpowiednio zakodowane i anonimowe. Oceny sędziów były więc obiektywne i pozbawione uprzedzeń.

Browar Biały rozpoczął swoją działalność produkcyjną w lutym 2018 roku, po prawie rocznych przygotowaniach. Siedzibą jest podbiałostocka wieś Łyski, zlokalizowana na terenie Gminy Choroszcz. Swoją nazwą nawiązuje do miasta Białystok, Orła Białego, czystości. Nazwa w swoim zamyśle ma promować region podlaski oraz miasto Białystok. Motto przewodnie to: "Naturalne z Podlasia".

- Pomysł założenia małego browaru rzemieślniczego narodził się w naszych głowach i sercach w 2014 roku, po ponad 10 latach eksperymentowania w domu, uczenia się sztuki warzenia – z czasem stało się to pasją - mówi Sławomir Ignatiuk.

Browar wyposażony jest w warzelnie w stylu niemieckim, czyli kadź zacierno-filtracyjną, kadź warzelną z whirpoolem oraz zbiornik wody gorącej. Wszystkie kadzie posiadają niezależny system ogrzewania parowego, co gwarantuje równomierny rozkład temperatur o maksymalnym wybiciu 5 hl.

- Piwo warzymy metodami tradycyjnymi, praktycznie bez udziału automatyki - dodaje Sławomir Ignatiuk. - Stosujemy infuzyjne
oraz sterowane temperaturowo (step mash) metody zacierania. Warzenie jest oparte o autorskie receptury, naturalne procesy, bez przyśpieszania i bez pozbawiania go najważniejszych właściwości. Nasze piwa są "żywe" niepasteryzowane - czyli takie, które posiadają w swoim składzie żywe komórki drożdżowe wraz z całym szeregiem witamin i minerałów, których
nie posiada piwo po procesie pasteryzacji.

Fermentacja prowadzana jest w sześciu zbiornikach cylindryczno-stożkowych o łącznej pojemności 60 hl. Gotowe piwo jest butelkowane oraz rozlewane w KEGI. Pierwsza sprzedaż ruszyła w maju 2018 roku.

- Misją Browaru jest produkcja piw naturalnych uwarzonych z najwyższej jakości polskich słodów, chmieli oraz innych naturalnych surowców - takie jakie sami chcielibyśmy wypić - dodaje Sławomir Ignatiuk. - Wierzymy w Browar Biały oraz naszych konsumentów.

Piwo zostało docenione na największym polskim festiwalu piwnym. Chmielaki Krasnostawskie w 2018 roku brązowym medalem za piwo w stylu milk stout Kawowa Pokusa po raz drugi na Poznańskich Targach Piwnych na konkursie Greater Poland Beer Cup.

W Białymstoku można spróbować piwa z Browaru Biały między innymi w następujących lokalach gastronomicznych:

 • Beer4u
 • Dwór Czarneckiego
 • Kafejeto
 • Knay Pub
 • Kwestia Czasu
 • Multibrowar
 • Piwo Kaczka Sushi
 • Pub Piwnica Astoria
 • Pub Strych
 • 33 Krany
 • 6-Ścian PUB

Więcej informacji o browarze znajdziecie na profilu facebookowym Browar Biały

Zobacz także:
Ty tu nie wejdziesz. Browar Dojlidy (5.10.2018)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny