Nasza Loteria

Bożena Kamińska

Materiał pochodzi i został sfinansowany ze środków komitetu wyborczego Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni
Bożena Kamińska- urodzona w Gołdapi, suwalczanka z wyboru, żona, matka i babcia. Absolwentka studiów w zakresie marketingu na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, ukończyła studia doktoranckie z ekonomii w Szkole Głównej Handlowe w Warszawie. Instruktorka harcerska. Wieloletni Dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, Prezes Fundacji Suwałki Blues Festiwal, Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu „Muszelki Wigier. Od 2010 r. w PO. Posłanka od 2011 r. (VII-VIII kadencja), zasiadała w komisjach: Obrony Narodowej; Administracji i Cyfryzacji; Kultury i Środków Przekazu. Obecnie kontynuuje pracę w Komisji Obrony Narodowej, w Komisji Łączności z Polakami za Granicą. Przedstawicielka ZP NATO

MOJE PRIORYTETY

1. BEZPIECZEŃSTWO

Wszystko zaczyna się od bezpieczeństwa. Rodzinne szczęście, dobrobyt oraz pomyślność regionu i kraju. Jeśli obdarzą mnie Państwo zaufaniem to w Parlamencie Europejskim działać będę nie tylko na rzecz bezpieczeństwa ogólnoeuropejskiego, ale także na rzecz naszego regionu, który według doktryny obronnej wraz z państwami bałtyckimi jest częścią tzw. wschodniej flanki NATO. W tych działaniach pamiętać będę szczególnie o newralgicznym punkcie dla obronności naszego kraju, jakim jest "przesmyk suwalski", jeden z najbardziej zapalnych punktów w Europie. Bezpieczeństwo ma swoje granice. Od nas samych zależy czy poziomu tego bezpieczeństwa nie obniżamy. Wydaje się, że obecnie mamy do czynienia z polityką, która zbliża nas do granicy, za którą bezpieczeństwo staje się zagrożeniem. Moje działania będą zmierzały ku temu by takiego zagrożenia uniknąć.

Więcej tutaj

2. ROLNICTWO

Uzależnienie wysokości dochodów od warunków pogodowych, wielokrotne zmiany przepisów dotyczących obrotu ziemią czy nieopłacalność produkcji owoców to nie jedyne problemy rolników. W ostatnich latach nasz region szczególnie odczuli oni skutki ASF. Trzeba do tego podejść systemowo na poziomie europejskim. Kolejny trend, który chcę przerwać to niepokojący spadek liczby wykorzystywanych programów europejskich dla polskiej wsi. Chcę również wrócić do podjęcia rozmów w celu zrównania dopłat do hektara z tymi, które otrzymują rolnicy z innych krajów. Będę wspierać wszystkich, którzy działają na rzecz zapewnienia środków europejskich na rozwój rolnictwa. Obiecuję również działać na rzecz równego z innymi dostępu polskich produktów rolnych do rynków europejskich.

Więcej tutaj

3. ZDROWIE I EKOLOGIA

Wartość ekologiczną naszego regionu podkreślają trzy parki narodowe i jedenaście krajobrazowych. Będę te walory promować, lecz również dbać o to by je zachować dla przyszłych pokoleń. Potrzebne są konkretne działania związane z upowszechnianiem odnawialnych źródeł energii w tym ich znacznego dofinansowywania z funduszy europejskich. Zdrowe społeczeństwo to podstawa istnienia narodu. Jako eurodeputowana będę szczególnie forsować realizację europejskiego programu onkologicznego, systemowe rozwiązania w kwestii dostępności do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie oraz decyzje związane z czasem oczekiwania na kontakt ze specjalistą.

Więcej tutaj

4. MNIEJSZOŚCI NARODOWE

Zamieszkujące w naszym kraju mniejszości reprezentują wiele narodowości i religii. Obywatele ci jako Polacy z różnym pochodzeniem wzbogacają naszą kulturę, wprowadzając do niej swoje obyczaje, pieśni czy specjały narodowych kuchni. Swoją pracą wpływają na rozwój swojej nowej ojczyzny. W naszym regionie najczęściej spotykamy Litwinów, Tatarów, Białorusinów czy Rosjan a bardziej na północ mniejszość niemiecką czy ukraińską. Wszyscy oni muszą wiedzieć, że Polska traktuje ich jak swoich obywateli.

Jako europoseł nie będę mogła zdecydować o realizacji konkretnych spraw na terenie Polski. Będę jednak miała możliwość lobbingu na rzecz naszych województw, rozwiązywania problemów wspólnych dla kilku regionów, otwierania samorządom drzwi do unijnych instytucji. A to już może przynieść wymierne korzyści.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny