Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

BiKeRy do poprawki. System za 4 miliony szwankuje (wideo)

Marta Gawina [email protected]
Miejskie rowery są w naszym mieście bardzo popularne. Pod względem liczby wypożyczeń ustępujemy tylko Warszawie i Wrocławiowi. Niestety, słychać coraz więcej skarg, które mogą zniechęcić białostoczan i tę statystykę popsuć.
Miejskie rowery są w naszym mieście bardzo popularne. Pod względem liczby wypożyczeń ustępujemy tylko Warszawie i Wrocławiowi. Niestety, słychać coraz więcej skarg, które mogą zniechęcić białostoczan i tę statystykę popsuć. Anatol Chomicz
Zepsute przerzutki, dziurawe dętki, brak łańcucha, a nawet pedałów. Rowery miejskie z takimi usterkami można spotkać na stacjach BiKeRa. Gorzej z naprawą

Chciałyśmy dojechać BiKeRami z al. Piłsudskiego na plażę. Wypożyczyłyśmy rowery, ale podróż szybko się skończyła. Z mojego roweru spadł łańcuch. BiKeR koleżanki miał popsute przerzutki - opowiada Katarzyna Nowacka, białostocka studentka.

Podobnych sygnałów dostajemy więcej. Kolejny Czytelnik nie mógł wypożyczyć pojazdu przy Rynku Kościuszki, bo po wpisaniu numeru telefonu i pinu pojawiał się komunikat, że trzeba podać numer karty kredytowej. - Której zresztą nie mam. Najlepsze jest to, że ten komunikat uniemożliwiał mi wypożyczenie roweru - dodaje białostoczanin.

- Stacja przy ul. Kaczorowskiego. Cztery rowery. Wklepuję numer najbliższego, wypożyczam. Ale daleko nie odjeżdżam, bo nie ma jednego pedału. Oddaję, dokładnie oglądam kolejne. Drugi - taki sam stan, dwa kolejne - spadł łańcuch - opisywał kilka dni temu Bartosz Wacławski, wydawca "Porannego".

Na prowadzenie miejskich rowerów białostocki magistrat wydał ponad 4 mln zł. - Informacje o usterkach, które stosunkowo rzadko zgłaszają nam mieszkańcy, na bieżąco przekazujemy firmie Next Bike. Z danych statystycznych wynika jednak, że procent nieudanych wypożyczeń rowerów miejskich jest bardzo mały - twierdzi Katarzyna Ramotowska z urzędu miejskiego.

Podobnie mówi nam Michał Dąbrowski, przedstawiciel wrocławskiej firmy Nextbike, która prowadzi rowerowy system. - Nie zauważyliśmy, aby nasiliła się liczba zgłoszeń usterek rowerów i stacji w BiKeRze w ostatnim czasie. Jest to przeciętnie kilkanaście zgłoszeń dziennie - głównie e-mailowo i kilka telefonicznie - wymienia Michał Dąbrowski. Dodaje, że serwisowanie pojazdów prowadzone jest praktycznie przez całą dobę. - Najczęstsze są drobne naprawy - właśnie łańcuchów, siodełek, pedałów, przebitych dętek.

Wygląda jednak na to, że serwisowanie nie jest na tyle sprawne, by białostoczanie, którzy pokochali system miejskich rowerów nie mieli powodu do narzekań.

Przypominamy, że w razie problemów trzeba dzwonić do Biura Obsługi Klienta - tel. 85 871 01 01, które jest czynne całą dobę. Można też kontaktować się mailowo, wysyłając zgłoszenie na adres mailowy [email protected]

Od początku działania BiKeRów w naszym mieście odnotowano 656 710 wypożyczeń, z czego 308 455 w tym sezonie.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny