MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok uczcił beatyfikację papieża

(mg)
Białostoczanie dziękowali wczoraj za beatyfikację podczas mszy świętej przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W nabożeństwie wzięło udział setki wiernych.
Białostoczanie dziękowali wczoraj za beatyfikację podczas mszy świętej przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego. W nabożeństwie wzięło udział setki wiernych. Wojciech Wojtkielewicz
Setki wiernych uczestniczyło we mszy świętej przy sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tu białostoczanie dziękowali za beatyfikację Jana Pawła II.

Pokażcie swoje zdjęcia

Marlena i Radosław z synkiem Konradem oglądali wystawę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Białymstoku. – Wspomnienia wracają. Byliśmy wtedy na Krywlanach
Marlena i Radosław z synkiem Konradem oglądali wystawę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Białymstoku. – Wspomnienia wracają. Byliśmy wtedy na Krywlanach – mówi Marlena. Woiciech Wojtkielewicz

Marlena i Radosław z synkiem Konradem oglądali wystawę upamiętniającą wizytę Jana Pawła II w Białymstoku. - Wspomnienia wracają. Byliśmy wtedy na Krywlanach - mówi Marlena.
(fot. Woiciech Wojtkielewicz)

Pokażcie swoje zdjęcia

Wkrótce 20. rocznica papieskiej wizyty w Białymstoku. Jeśli macie zdjęcia z tamtej pielgrzymki, przyślijcie je do nas. Opublikujemy je. Zdjęcia można wysyłać mailem: [email protected]
lub przynosić do redakcji:
ul. św. Mikołaja 1, recepcja na parterze.

Oglądałam beatyfikację naszego papieża w telewizji. Byłam bardzo wzruszona i cieszę się, tak jak wszyscy Polacy - mówi Agnieszka Białous, która razem z synami przyszła do sanktuarium Miłosierdzia Bożego przy ul. Radzymińskiej. Tu zostało odprawione nabożeństwo dziękczynne za wyniesienie na ołtarze Papieża Polaka.

Na mszy świętej nie zabrakło rowerzystów, którzy spod sanktuarium wyruszyli w rajd białostockimi śladami Jana Pawła II.

Te przypominają o wizycie Ojca Świętego w naszym mieście w 1991 roku. To jej poświęcona jest m.in. wystawa, którą można oglądać na Rynku Kościuszki. Autorami zdjęć są Piotr Sawicki, Andrzej Sokólski i Jan Choroszucha, którzy fotografowali papieską wizytę. Już w niedzielę przy wystawie zatrzymywało się wielu białostoczan.

Białostoczanie wspominają wizytę Jana Pawła II

- Wracają wspomnienia. Byliśmy na Krywlanach, kiedy ojciec święty odprawiał mszę - mówi Marlena z Białegostoku, która wczoraj oglądała wystawę. - I teraz możemy się szukać się na tych fotografiach - dodaje jej mąż Radosław.

Na Krywlanach 20 lat temu była też Monika Szczygielska.

- Miałam wtedy osiem lat. Nie zdawałam sobie sprawy, jak ważna była wizyta papieża w naszym mieście. To wielkie przeżycie dla katolików - dodaje dziewczyna. Wielu wiernych powiesiło w swoich oknach portrety Jana Pawła II.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny