MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok. Po kontroli finansowej prezydent złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie w Przedszkola Samorządowego nr 55 (zdjęcia)

Tomasz Maleta
Tomasz Maleta
Wojciech Wojtkielewicz
Po kontroli finansowej w Przedszkolu Samorządowym nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku prezydent Tadeusz Truskolaski złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o niegospodarność rzędu tysięcy złotych.

Audytorzy finansowi białostockiego magistratu kontrolowali przedszkole przy Kozłowej od 17 do 24 sierpnia. Po otrzymaniu jej wyników prezydent zawiadomił prokuraturę.

- W związku z prowadzonymi w postępowaniu czynnościami nie jest możliwe udzielanie informacji w powyższej sprawie - napisał sekretarz miasta Krzysztof Karpieszuk w odpowiedzi na interpelację radnej Agnieszki Rzeszewskiej.

Szefowa sekcji oświaty podlaskiej Solidarności pytała o sprawy związane z zarządzaniem przedszkolem.

Przedszkole Samorządowe nr 4 w Białymstoku

Koronawirus w Białymstoku. W Przedszkolu Samorządowym nr 4 d...

- Pracownicy przedszkola denerwują się, czy wyniki kontroli nie oznaczają czasem zagrożenia dla wypłat pracowników, świadczeń z funduszu świadczeń socjalnych, czy nagród jubileuszowych - wyjaśnia Agnieszka Rzeszewska.

Radna w interpelacji zapytała też, czy pośpieszne przejście na emeryturę dyrektor przedszkola miało związek z wynikami kontroli finansowej. Dyrektorka przestała sprawować funkcję pod koniec sierpnia.

- Dyrektorka skorzystała z przysługującego jej (zgodnie z przepisami) prawa i złożyła wniosek o rozwiązanie stosunku pracy w związku z zamiarem przejścia na emeryturę - wyjaśnił sekretarz miasta w odpowiedzi na interpelację radnej.

Większość prywatnych przedszkoli i żłobków w Białymstoku nie ruszy 6 maja

Kiedy otworzą przedszkola w Białymstoku? Większość prywatnyc...

Wyników kontroli nie ujawnia też biuro prasowe magistratu. Podobnie - jak sekretarz w odpowiedzi na interpelację radnej - urzędnicy zasłaniają się prowadzonymi czynnościami wyjaśniającymi. Dodają, że do urzędu miejskiego nie wpłynęły skargi od rodziców dzieci uczęszczających do tego przedszkola na temat jego funkcjonowanie.

- Jedynie w kwietniu była interwencja dotycząca organizacji nauczania języka angielskiego - wyjaśnia Kamila Bogacewicz z biura komunikacji społecznej magistratu.

-  Oczywiście możemy się wycofać z decyzji, gdy minister edukacji zacznie przekazywać nam znacznie więcej pieniędzy niż obecnie - komentuje Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku odpowiedzialny za edukację.

Białystok. Będą zwolnienia w przedszkolach. Miasto likwiduje...

Jak udało nam się ustalić zawiadomienie prezydenta dotyczy niegospodarności w przedszkolu. Chodzi o tysiące złotych.

- Prokurator analizuje sprawę. Na decyzję o wszczęciu ewentualnego postępowania ma trzydzieści dni - mówi Anna Milewska, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej Białystok-Północ.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny