MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białostocki WORD organizuje darmowe szkolenia z bezpiecznej jazdy dla kierowców w różnym wieku

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Darmowe szkolenia w Białostockim WORD-zie będą trwały pół roku i będą prowadzone m.in. na placu manewrowym ośrodka.
Darmowe szkolenia w Białostockim WORD-zie będą trwały pół roku i będą prowadzone m.in. na placu manewrowym ośrodka. Andrzej Matys
WORD Białystok rozpoczyna realizację projektu zwiększającego bezpieczeństwo ruchu drogowym. Mogą w nich uczestniczyć mieszkańcy województwa w różnym wieku. Zajęcia będą bezpłatne, bowiem finansuje je (2 mln zł) Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Podlaskiego: od kierowców zawodowych po nastolatków, którzy chcieliby zdobyć kartę rowerową. Zapraszamy pieszych, którzy chcą nauczyć się jeździć hulajnogą elektryczną oraz kierowców karetek i radiowozów, którzy chcą zyskać kompetencje ratownika drogowego. Szczególnie zapraszamy kierowców, którzy mają punkty karne: poradzimy im co powinni zrobić, aby uniknąć utraty prawa jazdy – mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Spis treści

Kto parkował nieprawidłowo?

Przypomina, że jednym z takich niefortunnych kierowców jest zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki, bohater kilku publikacji medialnych dotyczących parkowania w niewłaściwych miejscach: - Dziennikarze opisywali w jakich okolicznościach gromadził on punkty karne. Dlatego kieruję do niego symboliczny voucher na bezpłatne szkolenie z BRD, aby mógł porozmawiać z policjantami z drogówki, psychologiem transportu o przyczynach ryzykownych zachowań, które mogą być źródłem wykroczeń oraz o najnowszych zmianach w kodeksie ruchu drogowego – dodaje Przemysław Sarosiek.

Przyznaje jednocześnie, że sam kilka lat temu stracił prawo jazdy z powodu popełnionych wykroczeń i nadmiaru punktów karnych. Gdyby wtedy mógł skorzystać ze szkoleń, by nie zdawać powtórnego egzaminu skorzystałby z takiej możliwości.

Czytaj również:

– Wtedy takich zajęć nie było. Były tylko szkolenia redukujące sześć punktów lecz nie zapisałem się na nie. Nasze zajęcia nie redukują punktów, ale uzbroją uczestników ruchu w wiedzę, bo to dużo lepsze niż usprawiedliwianie na siłę własnych błędów – zapewnia szef białostockiego WORD-u.

Każdy może się zgłosić

Na potrzeby szkoleń, które będą prowadzone od czerwca do grudnia, WORD przygotowuje film edukacyjny, jak zachować się na przejeździe kolejowym, co robić, gdy zdarzy nam się znaleźć na torowisku. Będą też webinary na ten temat i szkolenia stacjonarne, podczas których będzie mowa m.in. o tym jak tworzyć korytarz życia i jak zachować, gdy usłyszymy lub zobaczymy karetkę, policyjny radiowóz czy wóz strażacki.

Czytaj również:

O konkretnych naborach na poszczególne zajęcia białostocki WORD będzie informował na swoich stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i kanale YouTube. - Zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w naszych zajęciach, bowiem bardzo zależy nam na tym, aby dotrzeć do jak najszerszego grona Podlasian, bez względu na ich wiek i miejsce zamieszkania. Nasze szkolenia będą prowadzone na terenie całego województwa – podkreśla Przemysław Sarosiek.

Taki jest zestaw szkoleń

W ramach realizacji zadania pn. Edukacja w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym mieszkańców Podlaskiego białostocki ośrodek chce trafić do wszystkich mieszkańców regionu, którym zaproponuje m.in.:

  • zajęcia edukacyjne skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym,
  • spotkania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • różne rodzaje szkoleń, konferencji, pokazów skierowanych do młodzieży i dorosłych zarówno tych którzy posiadają prawo jazdy i tych, którzy takich uprawnień nie mają,
  • szkolenia praktyczne z techniki jazdy autem osobowym, pojazdem ciężarowym i motocyklem,
  • przeprowadzenie egzaminów na kartę rowerową dla uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy jeszcze jej nie posiadają,
  • konkurs na wykonanie projektu muralu o tematyce BRD na górce do egzaminowania w WORD-zie,
  • udział w wyborze tematów z zakresu BRD, które zostaną omówione w przygotowanych przez nas filmach edukacyjnych.

Jakie błędy najczęściej popełniają podlascy kursanci podczas...

od 7 lat
Wideo

Gala Mistrzowie Motoryzacji 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny