MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Barter coraz lepiej jedzie na autogazie

Redakcja
W ostatnim kwartale ubiegłego roku Barter podpisał umowy na długoterminowy wynajem 35 ciągników do cystern i przewozu butli LPG, m.in. marki mercedes i volvo. Wartość tej inwestycji to ponad 5,5 mln zł.
W ostatnim kwartale ubiegłego roku Barter podpisał umowy na długoterminowy wynajem 35 ciągników do cystern i przewozu butli LPG, m.in. marki mercedes i volvo. Wartość tej inwestycji to ponad 5,5 mln zł.
Rozbudowa floty do transportu gazu i wygrany przetarg na obsługę dużej sieci stacji paliw - białostocka Barter SA inwestuje miliony w segment LPG.

Spółka kontynuuje strategię umacniania pozycji w kluczowych sferach działalności – importu i dystrybucji LPG oraz węgla kamiennego.

- Sektor LPG to nadal najbardziej efektywna forma działalności Barter SA

– mówi Joanna Pietraszewska, dyrektor ds. hurtu i autogazu Barter SA. - Wygenerowane przez ten dział obroty wyniosły w 2014 r. blisko 800 mln zł.

By usprawnić dystrybucję gazu, firma rozbudowuje flotę do jego transportu. W ostatnim kwartale ubiegłego roku spółka podpisała umowy na długoterminowy wynajem 35 ciągników do cystern i przewozu butli LPG, m.in. marki mercedes i volvo. Wartość tej inwestycji to ponad 5,5 mln zł.

- Barter wyspecjalizował się w obsłudze stacji sieciowych na terenie całej Polski, dlatego postawiliśmy na niezawodne środki transportu – dodaje Joanna Pietraszewska. - W sumie w taborze Barter SA jeździ ponad pięćdziesiąt jednostek transportu służących do przewozu gazu.

To m.in. nowoczesne cysterny o dużej pojemności, wysokich parametrach technicznych, monitorowane przez urządzenia GPS, co zapewnia szybkość, niezawodność i bezpieczeństwo dostaw LPG.

Barter dostarcza autogaz dla wielu renomowanych sieci paliwowych, a do grona jego partnerów handlowych należą między innymi Lotos, Lukoil, Auchan, Carrefour, Anwim. Niedawno spółka wygrała kolejny przetarg na obsługę jednej z większych sieci stacji w Polsce. Ze względu na poufność kontraktu, strony na razie nie ujawniają jej nazwy.

Rosnąca sprzedaż autogazu to efekt strategii skoncentrowanej na kompleksowej obsłudze klienta.

- Dbamy o profesjonalizm naszych pracowników, dowozimy LPG w określonych ilościach i porze, ale także oferujemy wsparcie techniczne w obsłudze urządzeń i serwis – mówi dyrektor Pietraszewska. – Dzięki telemetrii mamy możliwość zdalnego odczytywania stanu zapasów LPG na stacjach i sterowania dostawami, co jest dużym udogodnieniem dla naszych odbiorców.

O wysokiej pozycji Barter SA na polskim rynku gazowym świadczą m.in. rankingi: TOP 30 Branży LPG, w którym Barter SA zajął 2. pozycję, zaraz za rynkowym potentatem - Orlen Gaz oraz TOP 200 Firm Paliwowych, w którym Barter znalazł się na znakomitej 15. pozycji, plasując się tuż za koncernami paliwowymi.

- Z roku na rok umacniamy swoją pozycję w rankingach, co jest pochodną bardzo dobrego rozpoznawania potrzeb klientów i zaangażowania załogi w realizację misji firmy - mówi prezes Barter SA Bogdan Rogaski.

Barter SA
działa na rynku gazu płynnego od 1999 roku. Sieć sprzedaży detalicznej LPG to ponad 100 stacji własnych i patronackich. W strukturze firmy Barter SA funkcjonują cztery rozlewnie gazu LPG w: Barczewie, Bydgoszczy, Kutnie i Sokółce. Barter handluje też gazem w butlach. Należy do niego kilka tysięcy punktów sprzedaży. Firma stale inwestuje: kupuje kolejne butle, powiększa flotę samochodów i cystern. Codziennie obsługuje kilkanaście tysięcy podmiotów. Barter SA posiada 50 proc. udziałów w Spółce Saga Gaz, której działalność skoncentrowana jest na obrocie hurtowym i detalicznym gazem płynnym, a także ekogroszkiem. Jej odbiorcami są zarówno klienci indywidualni, jak i duże firmy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny