OPRAC.:
Mateusz Pietras
Dwie Polki z brązem mistrzostw Europy w zapasach
Dwie Polki z brązem mistrzostw Europy w zapasach AA/ABACA/Abaca/East News
Zapaśniczka Anhelina Łysak wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy, które trwają w Bukareszcie. Polka startowała w kategorii 57 kilogramów. Krążek tego samego koloru zdobyła również Wiktoria Chołuj, występująca w kategorii 72 kilogramów. Do tej pory reprezentanci Polski wywalczyli cztery medale.

Dwa medale w piątek

Brązowa medalistka mistrzostw świata z Belgradu Anhelina Łysak stanęła na najniższym stopniu podium zapaśniczych mistrzostw Europy w kategorii 57 kilogramów. W Bukareszcie w pojedynku o trzecie miejsce wygrała z Mołdawianką Mihaelą Samoil 2:0.

Taką sama ścieżką podążyła zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego Białograd Wiktoria Chołuj. Brązowy medal Starego Kontynentu wywalczyła w kategorii 72 kilogramów. Polka w walce o trzecie miejsce pokonała Rosjankę Wiktorię Radzkową 6:2.

Odpadnięcie trzech Polaków

Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard) stoczył tylko jedną walkę w kategorii 65 kg przegrywając z Wazgenem Tewanjanem z Armenii 2:7. Ormianin uległ w ćwierćfinale startującemu pod neutralna flagą Rosjaninowi Gadżimuradowi Raszydowowi 4:5, co spowodowało, że Polak odpadł z rywalizacji.

Taki sam los spotkał w wadze 79 kg Kamila Rybickiego (Mazowsze Teresin). Polak w 1/8 finału przegrał z Ramazanem Sarim 0:11. Turek nie zrobił kolejnego kroku w drabince, co dałoby szanse Rybickiemu w repesażach, bowiem przegrał w ćwierćfinale z Rosjaninem Magomedhabibem Agomedowem 0:10.

Ostatni z podopiecznych trenera Hryhoryja Danki - Radosław Baran (Grunwald Poznań) - w kat. 97 kg również stoczył tylko jeden pojedynek. Lepszym od Polaka w 1/8 finału okazał się Batyrbek Tcakulov, wygrywając 7:1. Reprezentant Słowacji w 1/4 finału przegrał 2:13 z Magomedchanem Magomedowem z Azerbejdżanu, co oznaczało wyeliminowanie Polaka.

W sobotę do rywalizacji przystąpią zawodnicy w pozostałych pięciu wagach: 61, 74, 86, 92 oraz 125 kg.