Akcja "Dorzuć Misie" podczas meczu Jagiellonia - Legia przeszła najśmielsze oczekiwania. Kibice rzucili z trybun ponad sto tysięcy pluszaków

Podczas meczu Jagiellonia - Legia kibice rzucali z trybun maskotki w ramach akcji "Dorzuć Misie" Urszula Łobaczewska
Podczas niedzielnego meczu Jagiellonia - Legia kibice uczestniczyli w akcji "Durzuć Misie". Polegała ona na tym, że w przerwie rzucano z trybun pluszaki, za które sponsor Jagiellonii STS zobowiązał się przekazać 5 zł, za każdą rzuconą maskotkę na rzecz Fundacji Naszpikowani. Jak poinformował klub, na murawę poleciało ponad sto tysięcy pluszaków, co daje kwotę pół miliona złotych, jaka zostanie przelana na konto fundacji.

Charytatywna akcja Dorzuć Misie na meczu Jagiellonia - Legia

Niedzielna charytatywna akcja "Dorzuć Misie", zorganizowana podczas meczu Jagiellonii z Legią, okazała się strzałem w dziesiątkę. Nie dość, że na trybunach było prawie 18 tysięcy kibiców, to niemal każdy był wyposażony w pluszaki, które w przerwie meczu miały zostać rzucone na murawę.

Fundacja STS zobowiązała się przekazać 5 zł od każdej maskotki na rzecz Fundacji Naszpikowani, wspomagającej dzieci oraz dorosłych w leczeniu chorób nowotworowych.

Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania, a w zasadzie jej rozmach. Tysiące pluszaków spadły na murawę już w 12. minucie, po pierwszym golu dla Jagiellonii, autorstwa Jose Naranjo. Wydawało się, że akcja, która miała zostać przeprowadzona w przerwie, miała swój przedwczesny finał. To było jednak tylko preludium, do tego, co wydarzyło się po gwizdku sędziego Szymona Marciniaka, kończącym pierwszą połowę.

Z trybun poleciały pluszaki, których deszcz trwał dobrych kilka minut. Osoby sprzątające, w tym żołnierze, uwijały się jak w ukropie, a i tak, ledwo zdążyły przed rozpoczęciem pierwszej połowy, by wszystkie usunąć z boiska. Ładowanie do specjalnych kontenerów trwało w zasadzie do końca meczu.

Sto tysięcy pluszaków zebranych na meczu w Białymstoku

Jak podsumował klub, zebrano ponad 300 tzw. "big bagów", co daje ponad sto tysięcy pluszaków. Jak łatw policzyć, Fundacja Naszpikowani otrzyma za to około pół miliona złotych, a same maskotki trafią do różnych placówek na terenie całej polski.

Więcej o samym meczu Jagiellonia - Legia, zakończonym zwycięstwem białostoczan 2:0 poczytasz poniżej