Zapasy. Mairbek Salimow z czwartym medalem mistrzowskim w stylu klasycznym

Mairbek Salimow (KS Wschód Białystok) na trzecim stopniu podium (z lewej)
Mairbek Salimow (KS Wschód Białystok) na trzecim stopniu podium (z lewej) KS wschód białystok
Przedstawiciele stylu klasycznego rozpoczęli zmagania w serii mistrzostw Polski w zapasach. Turniej odbył się w Raciborzu, a jedyny medal dla naszych zawodników wywalczył Mairbek Salimow z klubu KS Wschód Białystok.

Mistrzostwa Polski w Raciborzu, które odbyły się w dniach 5-6 maja rozpoczęły drugą część sezonu dla zapaśników, przygotowujących się do mistrzostw świata w Belgradzie, które będą pierwszymi kwalifikacjami olimpijskimi. Startowało 84 najlepszych zapaśników stylu klasycznego z dwudziestu klubów z całej Polski, stoczono 131 pojedynków.

Najciekawiej było w dwóch kategoriach olimpijskich - do 60 i 87 kilogramów. W finałach spotkali się wieloletni reprezentanci Polski z młodymi talentami. W kategorii do 60 kg Michał Tracz wygrał z Olivierem Skrzypczakiem, jednak zaledwie przy remisie 1:1.
Natomiast w kategorii do 87 kg medalista mistrzostw świata Arkadiusz Kułynycz przegrał z Szymonem Szymonowiczem 2:8.

Jedyny medal dla zapaśników z naszego regionu wywalczył Mairbek Salimow z klubu KS Wschód. W kategorii do 63 kg zdobył brąz. Jest to już czwarty medal mistrzostw Polski wywalczony przez Mairbeka Salimowa. Złoto w tej kategorii zdobył Przemysław Piątek (RCSZ Olimpijczyk Radom), a srebro Arkadiusz Gucik (MKZ Unia Racibórz).

W klasyfikacji drużynowej najlepsza okazała się ekipa RCSZ Olimpijczyka Radom, która zdobyła aż 557 punktów. W rankingu województw najlepsze okazało się mazowieckie (925) przed wielkopolskim (182) i lubelskim (160).