Zapaśnicy KS Wschód Białystok z medalami na Litwie i w Polsce

Mairbek Salimov wywalczył w Druskiennikach brązowy medal w kategorii do 63 kg.
Mairbek Salimov wywalczył w Druskiennikach brązowy medal w kategorii do 63 kg. PZZ
Zawodnicy zapaśniczego klubu Wschód Białystok powiększyli swoją medalową kolekcję. Z sukcesami powrócili z międzynarodowych zawodów w Druskiennikach na Litwie oraz z mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS z Piotrkowa Trybunalskiego.

W Druskiennikach na Litwie odbył się mocno obsadzony międzynarodowy turniej seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Startowała w nim kadra Polski oraz reprezentacje aż trzynastu krajów: Litwy, Szwecji, Finlandii, Izraela, Szwajcarii, Mołdawii, Rumunii, Estonii, Danii, Italii, Francji i Gruzji.

Biało-Czerwoni zaprezentowali się bardzo dobrze wygrywając klasyfikację drużynową. Białostoczanin, zawodnik KS Wschód Białystok Mairbek Salimov wywalczył brązowy medal w kategorii do 63 kg. Przegrał jedynie z mistrzem świata i medalistą olimpijskim Victorovem Ciobanu.

Zwyciężyli weterani - Michał Tracz (- 60 kg) i medalista olimpijski Tadeusz Michalik (-97 kg).

• Szymon Szymonowicz (- 87kg)

Kolejne medale zapaśników KS Wschód Białystok. Srebro i brąz w mistrzostwach Polski szkół podstawowych

W tym samym czasie, w Piotrkowie Trybunalskim, walczyli najmłodsi adepci sportu zapaśniczego w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS w kategorii młodzik w stylu klasycznym.

Srebrne medale zdobyli z KS Wschód Białystok Shakhban Irshakhov w kategorii 35 kg oraz Akhmed Israilov w kategorii 85 kg. Ponadto piąte miejsca zajęli Piort Godun i Marcel Trochonowicz.