Zamykają sklep "Bażantarnia"

Wojciech Nowicki
Regały w supermarkecie przy Składowej straszą już tylko resztkami towaru. Jutro zamykają sklep.

Pracuję tu od 11 lat - mówi właścicielka kiosku z drobiazgami przy wejściu do sklepu. - Praktycznie z dnia na dzień dostałam wypowiedzenie umowy o najem lokalu. Mam trzy miesiące, żeby się wynieść. To skandal.

Wszystkie kioski z konfekcją i ubraniami w galerii prowadzącej do supermarketu straszą przyklejonymi do szyby napisami: "Wyprzedaż", "Likwidacja", "Rabaty".

Ostatnia wyprzedaż

W głównej sali z artykułami spożywczymi pusto. Artykuły AGD przeceniono o 20 proc. Pracowników niewielu, klientów zresztą też. Niektórzy żałują, że Bażantarni już nie będzie.

- Robię tu zakupy prawie codziennie - mówi Violetta Chomicka. - Jest przyjemnie, inaczej niż w wielkim hipermarkecie. Ceny też są, a raczej były, względne i na każdą kieszeń. Szkoda.

Przy kasach żółte kartki z informacją, że od 22 listopada sklep będzie nieczynny. Od pracowników dowiemy się tylko, że to ostatnia okazja na zrobienie zakupów.

- Nie mam pojęcia, co pojawi się zamiast sklepu - uśmiechnięta sprzedawczyni ze stoiska mięsnego, na którym zostały już tylko sery, wzrusza ramionami.

Zamiast sklepu - skład

Historia firmy

W ciągu pięciu lat pięć razy zmieniał się prezes PHU Bażantarnia. W 2004 roku firma została liderem Koszyka "Porannego", jako najtańszy sklep na zrobienie codziennych zakupów. W ub.r. znalazła się na 80. miejscu Złotej Setki "KP".

Dlaczego supermarket zamyka podwoje? Ile osób ze 128 zatrudnionych w spółce straci pracę po jego likwidacji? Można tylko zgadywać, bo zarząd spółki nie udziela żadnych informacji. Dyrektor handlowy Bażantarni, Magdalena Ciereszko, nie zgadza się na rozmowę z prasą. Odsyła do prezesa zarządu, Marcina Ciereszko, który wczoraj był nieuchwytny.

Dowiedzieliśmy się jednak, że budynek przy ul. Składowej 10 wykupiła białostocka spółka Wamar z grupy Instal-Konsorcjum. Przedsiębiorstwo sprzedaje rury, instalacje grzewcze i sanitarne.

- Na Octowej będzie magazyn firmy - mówi Małgorzata Świderska, którą udało nam się zastać w siedzibie Wamaru. - Ale przeprowadzka i remont jeszcze trochę potrwają.

Bażanty zostają

PHU Bażantarnia nie znika całkowicie z białostockiego krajobrazu - tak przynajmniej zapewnia anonimowy pracownik firmy. Supermarket - okręt flagowy spółki - zatonął, ale zostało jeszcze 6 sklepów osiedlowych Bażant. Poza tym firma wynajmuje powierzchnię w swoich budynkach, m.in. Biedronce i restauracji Toast przy ul. Konstytucji 3 Maja (pierwotnie miał się tu mieścić jeden z Bażantów). Jak wynika z nieoficjalnych informacji, podobno od zysków z najmu tego i innych obiektów zależy teraz przetrwanie firmy.

Strefa Biznesu: Przedsiębiorców czeka prawdziwa rewolucja z KSeF

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny
Dodaj ogłoszenie