Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0. Wychowanek pogrążył Wigry. Biało-Niebiescy są w strefie spadkowej na półmetku sezonu

JLASZaktualizowano
Zagłębie Sosnowiec pokonało Wigry Suwałki po golu i asyście Patryka Małeckiego Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze Wigier Suwałki ponieśli dziewiątą porażkę w tym sezonie Fortuna I Ligi. Tym razem Biało-Niebiescy przegrali na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 0:2. Mocno zapracował na to Patryk Małecki, wychowanek suwalskiego klubu.

Patryk Małecki, pomocnik Zagłębia w ruszył w piłkarski świat z Suwałk, kiedy będąc juniorem zamienił Wigry na Wisłę Kraków. W sobotę po raz pierwszy zagrał przeciwko drużynie, z której wypłynął na szerokie wody i mocno przyczynił się do jej porażki w Sosnowcu.

Gospodarze znakomicie rozpoczęli to spotkanie, gdyż już w ósmej minucie objęli prowadzenie. Prawą stroną przedarł się Fabian Piasecki i precyzyjnie wyłożył piłkę Małeckiemu. Na piąty metr przed bramką rywala. Pomocnik huknął nie do obrony. Z gola jednak się nie cieszył. Spuścił głowę i podszedł do kolegów z zespołu.

Małecki miał też udział przy drugiej bramce, która padła zaledwie pięć minut później. 31-latek dośrodkował w pole karne, a tam do piłki wyskoczył Płamen Kraczunow i uderzeniem głową pokonał Dominika Kąkolewskiego.

Do przerwy Zagłębie stworzyło sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku. Tylko Fabian Piasecki i Szymon Pawłowski wiedzą, jak zmarnowali sytuacje, które powinny zakończyć się golem.

ZOBACZ: 65. Plebiscyt Gazety Współczesnej na Najpopularniejszego Sportowca Województwa Podlaskiego. Tomasz Frankowski: Karierą rządzą przypadki

W drugiej połowie Zagłębie nie potrafiło sfinalizować szybkich kontr, a Wigry miały problem ze stworzeniem klarownych sytuacji, dlatego kibice nie oglądali fascynującego widowisko. Suwalczanie blisko strzelenia honorowego gola byli w samej końcówce, gdy w 88. minucie Paweł Gierach nie wykorzystał błędu Krystiana Stępniowskiego i spudłował z bliskiej odległości.

Porażka z Zagłębiem sprawiła, że Wigry na półmetku pierwszoligowych zmagań zajmują przedostatnie miejsce. W najbliższej kolejce podopieczni Pawła Crettiego zagrają na wyjeździe z Chojniczanką Chojnice.

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Małecki (8), 2:0 - Kraczunow (13)

Zagłębie: Stępniowski – Nawotka. Kraczunow, Grzelak, Słomka – Szwed (84. Radkowski), Hołota, Mularczyk (89. Sinior), Pawłowski, Małecki – Piasecki (69. Biłeńkyj)

Wigry: Kąkolewski – Aftyka, Sołdecki (75. Gużewski), Najemski Ż, Karankiewicz Ż – Łapiński (65. Gierach), Hurtas, Matuszewski, Bartczak, Sauczek – Sabiłło (65. Żebrakowski)

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.