XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Medale narciarzy Hubala Białystok

Narciarze Hubala Białystok wywalczyli cztery medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych Adam Roszkowski
Jeszcze nigdy w historii w jednej imprezie narciarze Hubala Białystok nie zdobyli tylu medali, jak w XXX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych - Małopolska 2024, która odbyła się w Zakopanem. Narciarze z Białegostoku zdobyli cztery medale: złoty, dwa srebrne i jeden brązowy, zajmując w klasyfikacji medalowej województw wysokie czwarte miejsce.

W Zakopanem na trasach pod Średnią Krokwią wystąpiła czwórka narciarzy Hubala Białystok Karolina Tułazińska, Gaja Szlegier oraz Jan Leżanka i Dawid Giba, wychowankowie trenera Adama Roszkowskiego.

Już pierwszego dnia Olimpiady zawodnik Hubala stanął na najwyższym stopniu podium. W biegu sprinterskim na 1,5 km F. wystartowało czterech reprezentantów Hubala. Leżanka, Giba, Tułazińska i Szlegier w komplecie przebrnęli przez kwalifikacje meldując się w ćwierćfinałach. Do rywalizacji w finale A juniora młodszego dotarł Jan Leżanka, który ostatecznie zwyciężył i został mistrzem Polski.
Pozostali zawodnicy zajęli miejsca:

• 9. Dawid Giba (jun.młodszy),
  • 10. Karolina Tułazińska (juniorka)
  • 11. Gaja Szlegier (juniorka)

Kolejny medal nasi narciarze zdobyli w biegu stylem klasycznym w dystansie 10 km CL juniora młodszego. Brązowy krążek zdobył Dawid Giba przegrywając srebrny medal z Karolem Stachoniem z UKS Regle Kościelisko zaledwie o 0,6 sekundy. Jan Leżanka był czwarty.

W rywalizacji juniorek na 7m5 km CL Karolina Tułazińska zajęła 8. miejsce, a Gaja Szlegier 10.

Trzeciego dnia OOM zawodnicy biegali stylem dowolnym (łyżwa). Na drugim stopniu podium stanął Jan Leżanka, który został wicemistrzem Polski w kategorii juniora młodszego w biegu na dystansie 7,5 km. Dawid Giba zajął 6. miejsce.

Z kolei Karolina Tułazińska była 10., a Gaja Szlegier 13. w biegu na dystansie 10 km F juniorek.

Po dniu przerwy na OOM rozegrano biegi sztafetowe w formie Team Sprint CL. Zespół UKS Hubal Białystok w składzie pierwsza zmiana Dawid Giba, druga zmiana Jan Leżanka zostali wicemistrzami Polski w kategorii juniora młodszego.

Gaja Szlegier i Karolina Tułazińska w kategorii juniorek zajęły 5. miejsce.

Natomiast w biegu masowym na 20 kilometrów Gaja Szlegier zajeła bardzo dobre 6. miejsce.

W klasyfikacji punktowej klubowej Hubal Białystok uplasował się na ósmej lokacie z dorobkiem 46 punktów. W punktacji województw Podlaskie zajęło piąte miejsce.