Mistrzostwa Polski Młodzików. Cztery medale narciarzy Hubala Białystok

Cztery medale wywalczyli młodzi narciarze Hubala Białystok w Mistrzostwach Polski Młodzików na trasach Kubalonki w Wiśle.

W pierwszym dniu Mistrzostw Polski Młodzików, równolegle rozgrywano Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych oraz V edycję Pucharu Grupy Azoty, srebrny medal w biegu na 3 km stylem klasycznym wywalczył Jan Leżanka.

W drugim dniu młody białostoczanin sięgnął po drugi srebrny krążek w biegu na 5 km stylem dowolnym. Na 3 kilometry brąz wywalczył Oliwier Roszko.

Po medal sięgnęła także młodsza sztafeta chłopców Oliwier Roszko, Kacper Roszko, Kacper Sieczkowski, Olaf Sańczyk. w biegu 4x2,5 km mix.

Trenerem grupy młodych narciarzy Hubala był Adam Roszkowski, a jego asystentem podczas mistrzostw Dominik Zietek.

Wyniki zawodników Hubala
3 km młodzików stylem klasycznym: 2. Jan Leżanka, 6. Dawid Giba
2,5 km chłopców: 5. Oliwier Roszko, 10. Kacper Roszko
5 km młodzików stylem dowolnym: 2. Jan Leżanko, 5. Dawid Giba
2,5 km chłopców stylem dowolnym: 3. Oliwier Roszko
Sztafeta 4x3 km mix młodzików: 4. UKS Hubal Białystok (Mateusz Tumiel, Jan Leżanka, Dawid Giba, Franciszek Leżanka)
Sztafeta 4x2,5 km mix chłopców: 1. UKS Hubal Białystok (Oliwier Roszko, Kacper Roszko, Kacper Sieczkowski, Olaf Sańczyk).