MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wydział Prawa UwB w czołówce rankingu wydziałów prawa Rzeczpospolitej. Wysoko oceniono potencjał naukowy wydziału

Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Wydział prawa Uniwersytetu w Białymstoku awansował o cztery pozycje i zajął czwarte miejsce w rankingu wydziałów prawa, który przygotowała Rzeczpospolita.
Wydział prawa Uniwersytetu w Białymstoku awansował o cztery pozycje i zajął czwarte miejsce w rankingu wydziałów prawa, który przygotowała Rzeczpospolita. UwB
We wtorek 25 czerwca ukazał się kolejny ranking wydziałów prawa, który stworzyła Rzeczpospolita. Wydział prawa Uniwersytetu w Białymstoku zajął w nim wysokie czwarte miejsce. W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem wydział awansował o cztery pozycje. Autorzy zestawienia szczególnie wysoko ocenili potencjał naukowy wydziału.

Ranking wydziałów prawa Rzeczpospolitej

Rzeczpospolita co roku przygotowuje zestawienie wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych. W tym roku uczelnie mogły zdobyć maksymalnie 30 punktów. Autorzy rankingu oceniali m.in. jakość kształcenia, potencjał naukowy, zdawalność na aplikacje prawnicze, współpracę z zagranicą, czy certyfikaty doskonałości kształcenia PKA. W tym roku zmniejszono wagę kategorii współpraca z zagranicą, waga wskaźnika rozwój kadry. Natomiast dodatkowe punkty przypisano do kryterium ekonomicznego (losy absolwentów) oraz kryterium oceny parametrycznej w kategorii potencjał naukowy.

Podium rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych

W przypadku wydziałów uczelni publicznych podium nie zmieniło się względem zeszłorocznego zestawienia. Podium:

  1. Uniwersytet Jagielloński - 22,8 pkt.
  2. Uniwersytet Warszawski - 21,6 pkt.
  3. Uniwersytet Wrocławski - 19,7 pkt.

Wydział prawa Uniwersytetu w Białymstoku w czołówce najlepszych wydziałów w Polsce

Tuż poza podium znalazł się wydział prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Zdobył łącznie 19,2 punktów. W porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem wydział zaliczył awans o cztery pozycję. Wyprzedził wydziały prawa m.in. z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wydział prawa UwB obok prawniczego wydziału Uniwersytetu Jagiellońskiego został najlepiej w kraju oceniony pod względem potencjału naukowego. Punktacja wydziału prawa UwB:

  • Potencjał naukowy - 8,3 punktów
  • Jakość kształcenia 10,2 punktów
  • Współpraca z zagranicą 0,6 punktów

Najlepsze wydziały prawa uczelni niepublicznych

W tegorocznym rankingu zmieniło się podium w zestawieniu wydziałów prawa uczelni niepublicznych. Liderem rankingu został wydział Uczelni Łazarskiego z Warszawy. Łącznie zdobył 20,7 punktów. Drugą lokatę zdobywając 18,2 pkt. zajął wydział Akademii Leona Koźmińskiego, natomiast trzecią pozycję (17,1 pkt.) podobnie jak w zeszłym roku zajął wydział Uniwersytetu SWPS.

Zobacz też:Wydział Prawa UwB najlepszy w Polsce w rankingu Rzeczpospolitej

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny