Wspaniały mecz Jagiellonii i Lecha. Żółto-Czerwoni przegrywali już 0:3 i podnieśli się doprowadzając do remisu 3:3.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Z 0:3 na 3:3!
Lech Poznań - Jagiellonia Białystok. Z 0:3 na 3:3! Adam Jastrzębowski
Wspaniały mecz zobaczyli kibice na stadionie w Poznaniu. W zaległym spotkaniu ekstraklasy z 4. kolejki Lech Poznań wygrywał już 3:0, ale Jagiellonia Białystok pokazała swój wielki charakter i doprowadziła do remisu 3:3. Żółto-Czerwoni zostali liderem ekstraklasy.

W porównaniu do poprzedniego spotkania z Zagłębiem Lubin trener Adrian Siemieniec dokonał tylko jednej zmiany. W jedenastce na mecz z Lechem Poznań wyszedł Kristoffer Hansen, a na ławce rezerwowych usiadł Dominik Marczuk.

Niestety, wczorajszy mecz fatalnie zaczął się dla Żółto-Czerwonych. W trzeciej minucie przy wyprowadzaniu piłki z własnego pola karnego Taras Romanczuk nie opanował piłki, którą przejęli gospodarze. Mikael Ishak idealnie zagrał do Ba Loua, który silnym strzałem nie dał szans Zlatanowi Alomerovicowi.

Jagiellonia odpowiedziała niecelnym strzałem Hansena. W 26 minucie białostoczanie skonstruowali kapitalną akcję zakończoną strzałem z ostrego kąta Adriana Diegueza. Niestety, piłka przeszła nad poprzeczką bramki Lecha.

Żółto-Czerwoni grali ładnie dla oka, ale niestety bez efektów w postaci strzelonego gola, a Lech w 43 minucie podwyższył na 2:0. Doskonałym podaniem popisał się Joel Pereira, a Ishak z pierwszej piłki uderzył na bramkę Jagiellonii. Alomerović drugi raz musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

W drugiej połowie, gdy w 51 minucie Ba Loua zakończył swój rajd przez całą połowę trzecim golem dla Lecha, wydawało się, że gospodarze zamknęli już mecz.

Ale nic z tych rzeczy! Trzy minuty później Hansen odpowiedział bramką dla Jagi, a w 66 minucie po rzucie wolnym Bartłomieja Wdowika Skrzypczak strzelił kontaktowego gola. Było już tylko 3:2 dla Lecha i 24 minuty do końca spotkania. W ostatnich fragmentach wiele było walki. Kontuzji stawu skokowego doznał Pululu.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Alan Czerwiński pociągnął za koszulkę Dominika Marczuka, który upadł w polu karnym gospodarzy. Sędzia podbiegł jeszcze do monitora VAR i wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki został Wdowik i Jaga z 0:3 doprowadziła do wyniku 3:3.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Ba Loua 3, 2:0 Ishak 43, 3:0 Ba Loua 51, 3:1 Hansen 54, 3:2 Skrzypczak 66, 3:3 Wdowik 90 z karnego.
Lech: Mrozek - Pereira, Dagerstål, Milić, Andersson (75. Czerwiński) - Ba Loua (84. Wilak), Murawski, Karlström, Marchwiński (70. Kwekweskiri), Velde - Ishak (70. Szymczak).
Jagiellonia: Alomerović - Sáček, Skrzypczak, Diéguez, Wdowik - Naranjo (61. Marczuk), Romanczuk, Nené, Kubicki, Hansen (90. Wojdakowski) - Pululu (80. Matheus).
Żółte kartki: Ba Loua, Marchwiński, Andersson, Czerwiński, Velde (Lech); Romanczuk (Jagiellonia).
Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Widzów: 15 372.