Wigry i Ruch miały popsute święta

Tomasz Bajko z Wigier miał udział przy honorowym golu suwalczan w meczu ze Świtem Fot. W. Oksztol
W kiepskich nastrojach spędziły święta Wigry Suwałki i Ruch Wysokie Mazowieckie. Oba zespoły z naszego regionu przegrały mecze 25. kolejki.

Przegraliśmy mecz o sześć punktów. O wszystkim zadecydowała bramka, stracona przez nas w głupi sposób - mówi Sławomir Kopczewski, trener Ruchu, który uległ u siebie Motorowi Lublin 0:1.

Zwycięskiego gola strzelił dla Motoru tuż przed przerwą doświadczony Rafał Niżnik, który we wzorowy sposób wykończył kontrę przyjezdnych.

- Mimo porażki nie mamy czego się wstydzić. Zagraliśmy dobre spotkanie, ale nie wykorzystaliśmy żadnej z wielu sytuacji, jakie mieliśmy - komentuje opiekun Mlecznych.

Sędzia też dołożył swoje

Przez proste błędy i brak koncentracji przegrały także Wigry. Już po 12 minutach gospodarze prowadzili 2:0, a grający bez pauzującego za kartki Grażvydasa Mikulenasa suwalczanie długo nie mogli się pozbierać.

- Swoje dołożył też sędzia, który pod koniec pierwszej części nie podyktował dla nas karnego - narzeka Witkowski - Arbiter nie zauważył, że Tomasz Reginis zdjął piłkę ręką z głowy Przemysława Makarewicza. To jednak nie sędzia zepsuł nam świąteczne jajeczko, a nasi młodzi gracze - dodaje.

Nieszczęście gości zaczęło się od złego wybicia piłki przez Makarewicza. Rafał Kosiec strzałem w długi róg nie dał szans Karolowi Salikowi. Potem suwalski golkiper w polu bramkowym podciął Dariusza Zjawińskiego, a rzut karny pewnie wykorzystał Adam Czerkas.

Byli blisko wyrównania

Suwalczanie odpowiedzieli w 53. minucie, kiedy kontaktowego gola strzelił głową Rafał Darda, wykorzystując wrzut z autu Tomasza Bajki. Przyjezdni zaczęli dominować i nie przeszkodził im fakt, iż od 58. minuty, po drugiej żółtej kartce dla Marcina Rogozińskiego, grali w osłabieniu. Po strzale Dawida Janelidze piłka trafiła w poprzeczkę.

Marzenia o remisie prysły 10 minut przed końcem, kiedy sam na sam z Salikiem popędził Czerkas i płaskim strzałem ustalił wynik meczu.

Wyniki 25. kolejki

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (2:0). Bramki: 1:0 - Kosiec (6), 2:0 - Czerkas (12-karny), 2:1 - Darda (53), 3:1 - Czerkas (81).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkievicius, Pomian (84. P. Omilianowicz), Świerzbiński, Lauryn, Ł. Walicki (32. Sawicki), Darda, Janelidze (90. Byliński).

Ruch Wysokie Mazowieckie - Motor Lublin 0:1 (0:1). Bramka:0:1 - Niżnik (44).
Ruch: Rakowiecki - Galiński, Gogol, Bartkiewicz, Drągowski, Kułkiewicz, Grzybowski, Trzaskalski (75. Fidziukiewicz), Jegliński, Kołodziejczyk (77. Wiech), Oświęcimka (78. Faszczewski).

Pelikan Łowicz - Puszcza Niepołomice 1:0, Jeziorak Iława - GLKS Nadarzyn 1:1, Stal Rzeszów - Resovia Rzeszów 2:0, Znicz Pruszków - Stal Stalowa Wola 0:0, Okocimski Brzesko - OKS 1945 Olsztyn 1:0, Wisła Płock - Olimpia Elbląg 3:0.
Wcześniej grali: Start Otwock - Sokół Sokółka 1:1.