MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku otwarto pierwszy w Polsce Międzypokoleniowy Klub e-Sportowy

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Młodsi i starsi miłośnicy gier komputerowych będą spotykać się w ZSTiO w Białymstoku. W placówce otwarto Międzypokoleniowy Klub e-sportowy.

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Białymstoku stał się siedzibą pierwszego w Polsce Międzypokoleniowego Klubu e-Sportowego.

- To wyjątkowe miejsce na mapie Białegostoku. Miejsce, które przeznaczymy do wspólnego, aktywnego, międzypokoleniowego spędzania czasu osób zainteresowanych e-sportem oraz rozwijaniem pasji, uzdolnień i zainteresowań związanych z gamingiem - mówi Beata Konopka, wicedyrektor szkoły.

Założenie klubu jest takie, by było to miejsce ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców miasta.

- Nasze czasy wymagają tego, by integrować młodzież z osobami starszymi. Chcemy ich zespolić i pokazać, że można fajnie razem funkcjonować, także w grach komputerowych - mówi Mariusz Pęza, dyrektor szkoły.

W Międzypokoleniowym Klubie e-Sportowym mają być realizowane regularne zajęcia pozalekcyjne, których celem będzie wykorzystywanie zainteresowania młodzieży grami komputerowymi i przekucie tej pasji na umiejętności zawodowe związane z zastosowaniem nowych mediów w marketingu eventów e-sportowych, tworzeniem filmów, obróbką zdjęć, grafiką oraz przeprowadzeniem rozgrywek e-sportowych. Będzie można nabyć tu umiejętności operatora e-sportu, trenera e-sportu czy analityka e-sportowego. W planach są również zajęcia realizowane przez przedstawicieli pracodawców czy twórców startupów, studentów i młodych innowatorów.

W tym roku pilotażowo, działania klubu będą skoncentrowane głównie na młodzieży uczęszczającej do szkoły. Jednak co miesiąc planowane są także spotkania poświęcone konkretnym grupom społecznym.

  • październik 2023 - młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnościami
  • listopad 2023 - seniorzy i ich rodziny
  • grudzień 2023, styczeń i luty 2024 - międzyszkolne rozgrywki e-sportowe
  • marzec 2024 - kobiece oblicze e-sportu
  • kwiecień, maj i czerwiec 2024 - międzyszkolne rozgrywki e-sportowe i spotkania z ciekawymi ludźmi e-sportu

Wybór placówki na siedzibę klubu był nieprzypadkowy. Od 2015 roku szkoła jest organizatorem popularnych turniejów gier sieciowych NTG. W ramach programu Erasmus+ realizowała projekty promujące e-sport i nowoczesne formy marketingu, a w ramach Budżetu Obywatelskiego - międzyszkolne rozgrywki e-sportowe.

Cały projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Białystok.

– Zachęcam mieszkańców Białegostoku do skorzystania z oferty klubu e-sportowego przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Mam nadzieję, że stanie się on miejscem spotkań i integracji osób w różnym wieku, od uczniów po seniorów. Niech e-sport połączy pokolenia i stworzy płaszczyznę do wspólnego spędzania czasu i rozwijania swoich pasji – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W ramach projektu w siedzibie klubu przeprowadzono remont, zakupiono całe wyposażenie pracowni - sprzęt komputerowy, pomoce dydaktyczne i meble gamingowe.

Zobacz też:

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny