MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W wakacje magazyny krwi pustoszeją. Podziel się tym, co masz najcenniejsze. Dołącz do naszej akcji "Bo płynie w nas życie"!

AKCJA "BO PŁYNIE W NAS ŻYCIE"
Wiesz, że oddając krew, możesz uratować życie nawet trzech osób?! W wakacje w magazynach krwi jest jak na lekarstwo. Daj przykład, zostań krwiodawcą!

Wakacje to czas, gdy dochodzi do wielu nieszczęśliwych wypadków. Dla ich uczestników często jedynym ratunkiem jest transfuzja krwi, a tej brakuje. Szczególnie latem - o tej porze roku mniej osób oddaje krew, a jej rezerwy ulegają zmniejszeniu. Każdy z nas może już w najbliższą sobotę oddać krew w krwiobusie, który będzie czekał w Białymstoku przy ul. Zwycięstwa 10. Krwiodawcy mogą liczyć na atrakcyjne upominki - o szczegółach piszemy na końcu artykułu.

Krew i wszystkie jej składniki to w niektórych sytuacjach jedyna szansa na uratowanie życia. Niestety krwi nie można wyprodukować, a jedynym jej źródłem jest drugi człowiek. Jak podaje Narodowe Centrum Krwi, jedna jednostka krwi może uratować życie aż trzech osób. A dokładniej to ty możesz uratować życie trzech osób! Możesz to zrobić tak naprawdę... w godzinę.

Najczęściej krew oddaje się w centrach krwiodawstwa. Ale jeśli nie jest ci tam po drodze, możesz wybrać krwiobus. Takie autobusy, w których pobierana jest krew, regularnie pojawiają się w naszych miastach, przy okazji rozmaitych akcji promujących krwiodawstwo.

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może zostać osoba w wieku 18-65 lat (dla oddających krew po raz pierwszy górna granica wieku to 60 lat), o masie ciała powyżej 50 kg i ciesząca się dobrym zdrowiem, która nie przyjmuje na stałe żadnych leków. To podstawowe zalecenia, jednak wiele sytuacji czasowo lub stale dyskwalifikuje kandydata na krwiodawcę. Na przykład krwi nie można oddawać przez sześć miesięcy po operacji, wykonaniu tatuażu czy kontaktu z obcą krwią.

Jeśli chcesz pomóc innym, możesz zgłosić się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (Białystok) i jego oddziałów terenowych (Bielsk Podlaski, Hajnówka, Łomża i Suwałki) w celu oddania tego życiodajnego płynu.

Bycie krwiodawcą to satysfakcja i przywileje

Krwiodawcy oprócz świadomości, że ratują czyjeś zdrowie lub życie, mogą liczyć na różne przywileje. Po oddaniu krwi mogą liczyć na ekwiwalent 4500 kalorii, a także aż dwa dni wolne od pracy (dzień oddania krwi i następny).

Razem szerzymy dobro

Mając świadomość tego, że w magazynach zapasy krwi są na wyczerpaniu, wraz z naszymi partnerami stworzyliśmy akcję „Bo płynie w nas życie”. Tym samym, wspólnymi siłami chcemy nakłonić was do oddawania krwi.

Naszym partnerom kwestie krwiodawstwa nie są obojętne. W najbliższym czasie organizują wspólną zbiórkę krwi.

Każdego, kto ma taką możliwość, zapraszamy w sobotę (15 lipca) w godz. 9.00-13.00 na ul. Zwycięstwa 10 w Białymstoku, konkretnie na plac na parkingu przed lokalami: Viking Point, Unikat i Jama-m. Pojawi się tam krwiobus. Na tych, którzy zdecydują się oddać w nim krew, czeka poczęstunek od Viking Pointa - paczki pełnowartościowych posiłków na cały dzień. Będzie też wata cukrowa, popcorn, lemoniada i czekoladowa fontanna. W planach są również animacje dla najmłodszych i strefa relaksu. Sklepy biorące udział w akcji przygotowały ponadto niemałe zniżki dla klientów - Bony o wartości 50 zł do Unikat Outlet i bony o wartości 50 zł do Jama-m.

Podziel się kawałkiem siebie! Dołącz do nas!

W wakacje magazyny krwi pustoszeją. Podziel się tym, co masz najcenniejsze. Dołącz do naszej akcji
od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny