MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W białostockich szkołach trwają wakacyjne remonty. We wrześniu wielu uczniów wróci do odmienionych placówek

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
Remont w Szkole Podstawowej nr 10 w Białymstoku
Remont w Szkole Podstawowej nr 10 w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
W tym roku w 98 miejskich placówkach oświatowych w Białymstoku wykonane zostaną remonty. Większość prac odbywa się teraz, w czasie wakacji.

W wakacje, w trakcie nieobecności dzieci i uczniów w szkołach często przeprowadzane są remonty. W tym roku większe i mniejsze zmiany czeka prawie sto prowadzonych przez Miasto Białystok placówek oświatowych (32 przedszkola, 36 szkół podstawowych i 30 szkół ponadpodstawowych). Wykonane zostaną w nich różne prace polegające m.in. na wymianie podłóg, drzwi, oświetlenia, ogrodzenia, instalacji elektrycznej, sanitarnej, malowaniu czy szpachlowaniu. Remonty obejmują np. sale dydaktyczne, szatnie, łazienki, stołówki, korytarze, dachy czy place zabaw.

– Systematycznie przeprowadzamy remonty w miejskich szkołach i przedszkolach, aby zapewnić bezpieczne i nowoczesne miejsca do nauki oraz rozwoju. Dzięki temu młodzi białostoczanie mogą skoncentrować się na zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności w przyjaznym środowisku – mówi Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

W części placówek remonty zostały już wykonane, w kolejnych trwają lub będą się rozpoczynały. Na przykład w Szkole Podstawowej nr 10 im. Izabeli Branickiej przy ul. Spacerowej 6 prowadzone są takie prace, jak wymiana podłogi i malowanie ścian w świetlicy, wymiana podłogi i ścian w stołówce, adaptacja miejsca na gabinet specjalisty, wymiana murków przed wejściem do szkoły.

- Po powrocie do szkoły nasi uczniowie zastaną fajną świetlic. Zmieni się też szkolna stołówka. Do tej pory na ścianach mieliśmy starą boazerię, więc najwyższy czas, żeby coś z tym zrobić. Będzie ładnie, czysto i przyjemnie - opowiada Alina Zambrzycka, wicedyrektor szkoły.

Najważniejszą dla szkoły inwestycją będzie jednak adaptacja starego sklepiku szkolnego.

- Przez kilka lat stał nieużywany. Teraz zrobimy z niego gabinecik do pracy dzieci ze specjalistami. Będą się tam odbywały zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne czy rozmowy z rodzicami - zdradza wicedyrektor.

W Szkole Podstawowej nr 4 im. Sybiraków przy ul. Częstochowskiej 6A inwestycja obejmuje m.in. remont stołówki szkolnej oraz łazienek mieszczących się obok sali gimnastycznej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 44 im. Stanisława Moniuszki przy ul. Rumiankowej 13 dotyczy m.in. remontu dwóch sal lekcyjnych i korytarza, klatki schodowej wraz ze schodami wejściowymi do oddziału przedszkolnego.

W Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej, w trakcie remontu jest szatnia, zaś w Zespole Szkół Technicznych im. gen Wł. Andersa zakończyły się prace związane z wymianą hydrauliki w piwnicy budynku. Rozpoczęły się prace przy remoncie sal lekcyjnych.

Po wakacjach także przedszkolaki wrócą do odświeżonych placówek. Na przykład w Przedszkolu Samorządowym nr 14 przy Al. Piłsudskiego 20/4 rozpoczęły się dwie inwestycje – modernizacja placu zabaw i prace związane z podłączeniem do sieci ciepłowniczej. W Przedszkolu Samorządowym nr 1 przy ul. Kawaleryjskiej 70A – trwa remont parkietu czterech sal (cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie).

Koszt tegorocznych prac wyniesie łącznie ponad 7 mln zł.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny