Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uroczystości z okazji Święta Służby Cywilnej w białostockiej komendzie. Wręczono medale Za Zasługi Dla Policji

OPRAC.: dd
Nagrodzonych zostało 51 pracowników wyróżniających się w pracy zawodowej. Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji wyróżniono 15 pracowników podlaskiego garnizonu.
Nagrodzonych zostało 51 pracowników wyróżniających się w pracy zawodowej. Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji wyróżniono 15 pracowników podlaskiego garnizonu. KWP Białystok
W podlaskim garnizonie Policji zatrudnionych jest 920 pracowników – w tym 475 osób to członkowie korpusu służby cywilnej. Wszyscy, choć nie noszą mundurów, wykonują ważną pracę, wspomagającą służbę policjantów i są nieodłączną częścią policyjnej formacji.

W Sali Konferencyjnej Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, odbyła się uroczysta zbiórka z okazji obchodów Dnia Służby Cywilnej, podczas której Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski podziękował wszystkim, którzy swoją karierę zawodową związali z podlaską policją.

Nagrodzonych zostało 51 pracowników wyróżniających się w pracy zawodowej. W uroczystości udział również wzięli przedstawiciele związków zawodowych.

- Służba Cywilna to przede wszystkim ludzie - członkowie korpusu służby cywilnej. Zdążyłem już się przekonać, że służba cywilna w podlaskim garnizonie Policji to kompetentni urzędnicy, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki – i za tę pracę Wszystkim Państwu dziękuję. Dziękując za kompetencję, wiedzę, odpowiedzialność oraz wytrwałość życzę pomyślności w życiu osobistym. Niech praca, którą Państwo wykonujecie i która ma tak wielką wartość przynosi satysfakcję i zadowolenie – zaznaczył inspektor Kamil Borkowski.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyło się spotkanie, na którym wręczone zostały medale Za Zasługi Dla Policji. Medal za Zasługi dla Policji został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 roku jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji. Przyznawany jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zgodnie z ustawą odznaczenie to może być nadawane za inicjowanie lub organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw lub wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym oraz podnoszenie sprawności działań policji swoim postępowaniem, pracą lub służbą. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji wyróżniono 15 pracowników podlaskiego garnizonu Policji.

Odznaczenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Kamil Borkowski wraz z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku inspektorem Krzysztofem Woźniewskim oraz Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Panem Sławomirem Wilczewskim

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny