UKS Dojlidy Białystok. Wandżi przypomniał się kibicom

Wang Zeng Yi spisał się w meczu przeciwko byłemu klubowi rewelacyjnie. Kapitan Dojlid wygrał oba pojedynki bez straty seta i miał ogromny skład w triumf białostoczan. Wojciech Wojtkielewicz
Cenne zwycięstwo w rozegranym awansem meczu Lotto Superligi odniosły Dojlidy Białystok, ogrywając Kolping Frac Jarosław 3:2.

Gości do zwycięstwa w Jarosławiu poprowadził były zawodnik Kolping Fracu – Wang Zeng Yi, który wygrał oba pojedynki. Decydujący punkt dołożył młody Białorusin Aleksander Chanin.

– Liczymy na Wandżiego, który dobrze czuje się w hali w Jarosławiu i wierzymy, że przypomni się tamtejszym kibicom – mówił przed wyjazdem menadżer Dojlid Piotr Anchim.

Były to prorocze słowa, bo kapitan białostockiego zespołu bez straty seta pokonał najpierw Jakuba Kosowskiego, a potem Gustavo Tsuboi. Szczególnie cenny był triumf nad naturalizowanym Brazylijczykiem. W pierwszym secie Tsuboi ugrał jedynie trzy punkty, myląc się prawie przy każdym ataku. Potem było trochę lepiej, ale Wandzi nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa.

Tyle, że sam urodzony w Chinach pingpongista Dojlid meczu nie wygra. Potrzebny był punkt któregoś Białorusinów – Chanina lub Pawła Płatonowa. Zaczął Chanin, który na otwarcie spotkania zabrakło doświadczenia i zimnej krwi w starciu z Tsuboi. Z wyjątkiem trzeciego seta, wygranego przez naszego tenisistę 12:10, końcówki pozostałych partii należały do zawodnika gospodarzy.

Przy remisie 1:1 swoich sił spróbował Płatonow, który dyktował warunki do połowy drugiego seta pojedynku z Dmitrijem Prokopcovem. Potem inicjatywę przejął Czech, wyprowadzając Kolping Frac na prowadzenie.

Kiedy po raz drugi wyrównał Wandżi, decydowało starcie Chanina z Kosowskim. Białorusin pokazał charakter, bo chociaż drugiego seta przegrał 1:11, to cały pojedynek wygrał 2:1, pieczętując triumf Dojlid.

Kolping Frac Jarosław - Dojlidy Białystok 2:3.

Gustavo Tsuboi - Aleksander Chanin 3:1 (11:6, 11:7, 10:12, 11:9); Jakub Kosowski - Wang Zeng Yi 0:3 (8:11, 9:11, 6:11); Dmitrij Prokopcov - Paweł Płatonow 3:1 (4:11, 11:9, 11:9, 11:8), Tsuboi - Wang Zeng Yi 0:2 (3:11, 9:11), Kosowski - Chanin 1:2 (10:12, 11:1, 9:11).

1. Dekorglass18 38 49:31
2. Unia-AZS AWFiS Gdańsk 17 35 41:24
3. Bogoria17 35 43:27
4. Gwiazda17 27 38:35
5. Polonia18 27 37:35

6. DOJLIDY 18 26 35:35

7. Morliny17 25 34:35
8. AZS Rzeszów 17 24 35:40