UKS Batory Sokółka wychował mistrzów województwa w pływaniu (zdjęcia)

(mara)
Sokólscy pływacy na Mistrzostwach Województwa Podlaskiego zdobyli kilkanaście medali. fot. UKS Batory
W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu wystartowali zawodnicy z UKS Batory Sokółka. Ich start zakończył się sukcesem, bo aż trzej zawodnicy zostali mistrzami województwa. To: Michał Uściłko (dystans 200 m stylem dowolnym), Tymoteusz Sarosiek (dystans 50 m stylem motylkowym) oraz Konrad Rećko (dystans 50 m stylem grzbietowym).

Pozostali sokólscy pływacy wywalczyli 4 srebrne medale: Zuzanna Chancewicz (dystans 50 m stylem dowolnym), Anita Hajduk (dystans 50 m stylem klasycznym), Zuzanna Akimowicz (dystans 50 m stylem grzbietowym), Uściłko Michał (dystans 50 m stylem grzbietowym). Sokółczaniom przypadło takżeaż 8 brązowych. Zdobyli je: Tymoteusz Sarosiek, Zuzanna Chancewicz, Piotr Druć, Anna Druć, Anita Hajduk, Weronika Olchowik, Damian Aniśko, Konrad Rećko.

Bardzo dobre wyniki zawodników UKS "Batory" to efekt pracy zespołu trenerskiego w osobach Konrada Stackiewicz i Rafała Firsa.

Od nowego roku z Batorego odchodzi Michał Uściłko. Najlepszy zawodnik zmienia barwy klubowe i przechodzi do Juvenii Białystok. Jest to podyktowane koniecznością dalszego rozwoju sportowego uzdolnionego sokólskiego zawodnika.