Tur Bielsk Podlaski - Magnat Juchnowiec 3:1, Tur - Warmia Grajewo 1:0

Krzysztof Jankowski
W przerwie meczu z Magnatem trener Grzegorz Pieczywek (na zdjęciu stoi z prawej) miał wiele uwag do swoich podopiecznych. Kolejną okazją do sprawdzenia formy będzie dzisiejszy mecz z III-ligowym Podlasiem Biała Podlaska, który rozpocznie się na boisku w Bielsku o godz. 18. Krzysztof Jankowski
Tur wygrał oba mecze, którymi rozpoczął przygotowania do rundy jesiennej. W środę pokonał Magnata Juchnowiec 3:1, a w sobotę Warmię Grajewo 1:0. W środę zagra z Białą Podlaską.

- Zorganizowaliśmy przygotowania pod kątem trzeciej ligi i nie zamierzamy ich teraz zmieniać - mówił trener Tura Grzegorz Pieczywek, gdy nasz klub zrezygnował z awansu. Teraz okazuje się, że była to bardzo mądra decyzja, bo po ostatnich decyzjach PZPN-u Tur jest niemal pewny gry w III lidze (piszemy o tym obok), a w grach kontrolnych spisuje się świetnie.

Nasi piłkarze zdążyli już rozegrać dwa mecze sparingowe i z obu wyszli zwycięsko. Przed tygodniem wygrali na swoim boisku 3:1 z beniaminkiem IV ligi Magnatem Juchnowiec, a w sobotę pokonali doświadczonych trzecioligowców z Warmii w Grajewie 1:0.

- Tur swobodnie rozgrywał piłkę, a myśmy biegali, jakbyśmy to my byli beniaminkiem - mówił po meczu zdegustowany trener Warmii Marcin Strzeliński.

Już w pierwszej połowie groźnie bramkę gospodarzy atakował Maciej Kesler, a po przerwie strzał Rafała Iwaniuka zablokowali obrońcy. W 73. minucie bramkarz Warmii sfaulował w polu karnym Radosława Żerę, ale po chwili obronił strzał z karnego Mateusza Jakubowskiego. O zwycięstwie bielszczan zadecydował w 89. minucie młodziutki Rafał Żero. Nastolatek, który wiosną nie mógł grać w rozgrywkach seniorskich z powodu zbyt młodego wieku, dopadł w polu karnym gospodarzy do piłki i w tłoku wepchnął ją do siatki.

- Jeśli tak będziemy grać w III lidze, to możemy bez strachu na nią patrzeć - cieszył się prezes Tura Krzysztof Grodzki.

Trzy dni wcześniej Tur pokonał 3:1 rywali z Juchnowca. W tym meczu trener Pieczywek wystawił od początku skład ze sporą liczbą zawodników testowanych i młodzieżowców (w nowym sezonie w III lidze będzie ich nadal musiało na boisku przebywać dwóch, a status ten będą mieli gracze urodzeni w 1992 roku i młodsi). Do przerwy był remis, a Tur stracił gola po rzucie karnym, podyktowanym za faul rezerwowego bramkarza Jakuba Wołosika. W drugiej połowie zagraliśmy mocniejszym składem i to wystarczyło do zwycięstwa. Jednego gola zdobył testowany dziewiętnastolatek z Białegostoku.
Letnie sparingi

Tur - Magnat Juchnowiec 3:1 (1:1)

Bramki dla Tura: 13' Radosław Żero, 47' Kesler, 53' testowany napastnik I.
Tur (I połowa): Wołosik - Tkaczuk, Marcinkiewicz, Karol Jakubowski, testowany obrońca - Wierbicki, Car, M. Jakubowski, A. Kiszko - Radosław Żero, testowany napastnik I.
(II połowa): testowany bramkarz - Kesler, Marcinkiewicz, Chilkiewicz, K. Kulikowski - Iwaniuk, Klemensowicz, Car (77' Rafał Żero), A. Kiszko (76' R. Kulikowski) - Muczyński, testowany napastnik I (70' Pieczywek).

Warmia Grajewo - Tur 0:1 (0:0)

Bramka - 89' Rafał Żero.
Tur: testowany bramkarz - K. Kulikowski, Chilkiewicz (70' Tkaczuk), Marcinkiewicz, testowany obrońca (46' Karol Jakubowski) - Kesler (46' Iwaniuk), Klemensowicz, M. Jakubowski, Radosław Żero (75' Rafał Żero) - Muczyński (46' testowany pomocnik), testowany napastnik II (70' Wierbicki).