Olimpia Zambrów - Wissa Szczuczyn 3:2
Olimpia Zambrów - Wissa Szczuczyn 3:2 Zbigniew Dowlaszewicz
Już za tydzień wystartują w naszym regionie rozgrywki w III lidze, IV lidze i klasie okręgowej. Regionalne drużyny rozegrały ostatnie sprawdziany, a w najciekawszym meczu Olimpia Zambrów pokonała Wissę Szczuczyn 3:2.

To już ostatnie szlify przed startem piłkarskiej wiosny. Za tydzień pasjonować się będziemy już ligowymi meczami naszych, podlaskich drużyn. W weekend zespoły rozegrały ostatnie już sprawdziany, a najciekawiej było w Zambrowie, gdzie na trawiastym boisku lider IV ligi Olimpia zagrała z trzecioligową Wissą Szczuczyn.

W pierwszej połowie gospodarze z Zambrowa zdominowali rywali i bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Najpierw w 21 minucie Kamil Zalewski zdobył gola, a minutę później uczestniczył w dwójkowej akcji z Bartoszem Gołaszewskim, po której Przemysław Jastrzębski pokonał bramkarza Wissy. W 37 minucie podopieczni trenera Tomasza Kulhawika nie ustrzegli się błędu, który wykorzystał Wojciech Kukliński.

Po przerwie gra się wyrównała, ale to w 72 minucie gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie po uderzeniu Gołaszewskiego. Końcówka meczu należała do trzecioligowca ze Szczuczyna, który omal nie doprowadził do wyrównania. W 89 minucie Jakub Jarmołowicz strzelił na 2:3. W samej końcówce nieporozumienie młodych obrońców Olimpii mogło zakończyć się utratą bramki, ale Bartosz Gralik świetnie wybronił strzał gości.

Olimpia Zambrów – Wissa Szczuczyn 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Kamil Zalewski 21, 2:0 Przemysław Jastrzębski 22, 2:1 Wojciech Kukliński 37, 3:1 Bartosz Gołaszewski 72, 3:2 Jakub Jarmołowicz 89.
Olimpia: Damian Maksymowicz (46. Bartosz Gralik) – Bartosz Gołaszewski, Adam Radecki (49. Kamil Łapiński), Marcin Paczkowski, Michał Dawidowicz (46. Kacper Piekarski), Jakub Jakimiuk (46. zaw. testowany, 58. Mateusz Jastrzębski), Jakub Korotkiewicz (67. Jakub Jakimiuk), Bartosz Ciborowski, Rafał Kalinowski (81. Bartłomiej Ołdakowski), Przemysław Jastrzębski (46. Karol Mackiewicz), Kamil Zalewski.

Warmia Grajewo - Narew Ostrołęka 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dawid Skalski 13, 2:0 Rafał Hołtyn 39, 3:0 Edison 55, 4:0 Marcin Mikucki 72.
Warmia: Święciński (46. Sobolewski) - Śleszyński (60. Krupa), Edison, Tuzinowski, Maliszewski (46. Randzio) - Hołtyn (46. Mikucki), Kossyk, Chmielewski (60. Mazurek), Skalski, Nikolaichuk (46. Wójcicki) - Kondratowicz (60. Bukowski).
Narew: A.Drężek (65. Pędzich) - Tsykala, Dąbrowski (46. Staszczuk), Niedźwiecki (65. Karwowski), Ziemak - K.Drężek (46. Dzbeński), Kraska (46. Białobrzeski), Małkiewicz, Strzeżysz (60. Drężewski), Jastrzębski (65. Kubeł) - Olesiński (46. zawodnik testowany).

ŁKS 1926 Łomża - KS Warka 3:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Szymański 48, 2:0 Zenek 58, 3:0 Sokołowski.
ŁKS 1926: Hremza - Poreda, Dobrowolski, Melao, Antonowicz - Walczak, Kacprzyk, Csiszer - Maćkowski, Szymański, Zenek.

MKS Ruch Wysokie Mazowieckie - KS Grabówka 5:0 (4:0).
Bramki: 1:0 Patryk Pasko 29, 2:0 Michał Steć 34, 3:0 Maciej Zieniewicz 41, 4:0 Kacper Skibko 42, 5:0 Kacper Skibko 55.

MOSP Białystok - Tur Bielsk Podlaski 3:0 (2:0)
Tur: Plisiuk (46. Drozdowski) - K. Kulikowski (46.Tchórzewski), Dzienis, Onacik, R. Kulikowski, Łochnicki, Niemczynowicz (22. Nowakowski, 60. Bazylewski), K. Kosiński (46. Wysocki), Stypułkowski (60. Popiołek), Popiołek (46. Kacprowski), Bazylewski (46. Szulga).

Krypnianka Krypno - Czarni Czarna Białostocka 5:2
Bramki dla Krypnianki: Piotr Snarski 2, Jakub Masłowski, Łukasz Stachurski, Patryk Kaczyński.