Tur Basket Bielsk Podlaski – Shmoolky Warszawa 69:58 (zdjęcia)

(jan)
Tur Basket Bielsk Podlaski – Shmoolky Warszawa 69:58
Tur Basket Bielsk Podlaski – Shmoolky Warszawa 69:58 Krzysztof Jankowski
To był kawał dobrej roboty – tak po meczach w minionym tygodniu mogą powiedzieć sobie drugoligowi koszykarze Tura. Po środowym niespodziewanym zwycięstwie w Białymstoku z Żubrami 76:72, w sobotę bielszczanie pokonali na własnym parkiecie Shmoolky Warszawa 69:58.

Sobotnie spotkanie dobrze otworzył Mateusz Bal, który szybko dwukrotnie trafił z dystansu i Tur prowadził 8:2. Rozgrywający z Siedlec powoli odnajduje swoje miejsce w bielskiej drużynie. Co prawda dalej nie imponuje asystami, ale w meczu w Białymstoku wykazał się walecznością w rozbijaniu ataku Żubrów, a w sobotę w Bielsku pokazał, że potrafi także trafiać z dystansu.

Goście odpowiedzieli jednak także dwiema trójkami rezerwowego Patryka Jasińskiego i pierwszą kwartę wygrali 20:17. Później trwała wyrównana walka, w której zawodnikom obu zespołów często nie udawało się trafiać celnie do kosza. Bielszczanie atakowali głównie indywidualnie, ale tym razem efektowne akcje Sylwestra Kusa nie kończyły się punktami. Na szczęście Tur miał więcej fartu w rzutach z dystansu – trafiali: Mateusz Bębeniec, znowu Bal i aktywny Patryk Milewski. W efekcie do przerwy na tablicy wyników widniał remis 38:38.

Po zmianie stron krótki koncert dał młody Milewski. Dwa razy trafił za trzy punkty, a do tego zaczapował Marcina Nogajskiego i Tur wyszedł na prowadzenie. W Shmoolkach grę na siebie próbował brać testowany latem w Bielsku rozgrywający Rafał Piesio, ale nie miał pomysłu, by zatrzymać rozkręcającego się Tura.

W podlaskim zespole uaktywnili się liderzy: Łukasz Kuczyński i Tomasz Pisarczyk, a za rozgrywanie skutecznie wziął się Kus wspomagany przez Mateusza Bębeńca. Pół minuty przed końcową syreną Kuczyński wykończył akcję Kusa i Tur prowadził już 66:58. Goście próbowali ratować się szybkimi faulami, ale bielszczanie trafiali rzuty wolne. Piesio próbował jeszcze rzutu z dystansu, ale spudłował i Tur zasłużenie wygrał czwarty mecz w tych rozgrywkach.

Bielsk Podlaski, 29.10.2016 – II liga
Tur Basket Bielsk Podlaski – Shmoolky Warszawa 69:58 (17:20, 21:18, 14:9, 17:11)
Sędziowali: Szymon Giza i Konrad Lasocki.
Widzów 180.
Tur: Bal 13 (3/3x3), Kus 5 (5 as), Milewski 18 (3/6x3), Kuczyński 18 (7 zb, 4 prz, 3 bl), Pisarczyk 8 (4 as, 9 zb, 3 bl) oraz: Bajtus 4, Mateusz Bębeniec 3 (1/1x3), Maciej Bębeniec 0, Kiluk 0, Zielinko 0.
Shmoolky: Złomańczuk 3, Janik 11, Nogajski 2, Olszewski 4 (5 as, 12 zb), Wójcik 7 (1/2x3, 8 zb) oraz: Jasiński 12 (4/9x3), Hałas 9 (3/5x3), P. Łapiński 6, Piesio 4 (3 as).