To jest za mało

Adam Grodzki
Zawodnicy trenują, ale według trenera nadal ich forma nie jest wystarczająco wysoka, żeby zespół walczył o czołówkę IV ligi Fot. Adam Grodzki
Obóz przygotowawczy dobiega końca, zawodnicy osiągają w meczach kontrolnych coraz lepsze rezultaty.

Ale trener twierdzi, że nadal jest to za mało, żeby bić się o czołowe lokaty w lidze.

Trzeci z kolei sparing Tura tego lata zakończył się wysoką wygraną naszego zespołu. Rywalem naszej drużyny był Kolejarz Czeremcha. Występujący w klasie okręgowej zespół, pomimo że Tur wystąpił w osłabionym składzie, nie nawiązał wyrównanej walki.

Początek spotkania nie zapowiadał jednak tak łatwego zwycięstwa, choć jeszcze w pierwszej tercji gola po bardzo ładnej indywidualnej akcji zdobył Marcin Niewiński. Ograł on kilku obrońców i strzałem w długi róg pokonał golkipera gości. Tur z upływem czasu osiągał coraz większą przewagę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.

Skuteczny młodzian

W trzeciej odsłonie jednak coś zaiskrzyło. Najpierw akcję braci Kamila i Karola Jakubowskich zakończył strzałem z najbliższej odległości Kamil Wesołowski, a później strzeleckim instynktem popisał się młody Rafał Iwaniuk, który dołączył do zespołu z juniorów młodszych, prowadzonych przez Mirosława Sacharczuka. Strzelił on dwie bramki - najpierw wykorzystał błąd obrońców Kolejarza, a później wykończył dośrodkowanie z prawej strony Kamila Jakubowskiego.

W tym spotkaniu wystąpił 34-letni Marek Sawicki, który miał dołączyć do zespołu. Ostatecznie wybrał on inną ofertę i w nadchodzącym sezonie nie będzie zawodnikiem Tura.

Rewanż za ligę

Mecz towarzyski z Pogonią Łapy można było potraktować jako rewanż za niedawną bolesną porażkę w meczu ligowym na własnym boisku.

Od mocnego uderzenia rozpoczął Tur, który po strzale w pierwszej minucie Tomasza Golaka wyszedł na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał mu Mateusz Jakubowski.

Po upływie trzydziestu minut rozwiązał się worek z bramkami. Najpierw Radosław Klepacki wykończył z bliska akcję Kamila Jakubowskiego, a później z około 20 metrów strzałem w samo okienko z wolnego popisał się Kamil Wesołowski.

Łatwo uzyskane prowadzenie 3:0 rozluźniło szyki naszego zespołu na tyle, że po upływie pięciu minut wynik zmienił się na 3:2.

Po przerwie z powodu złych warunków atmosferycznych nie była już tak ciekawa. Padający deszcz przeszkadzał w zawiązaniu groźnych akcji bramkowych. Pod koniec meczu w polu karnym został sfaulowany Kamil Jakubowski. Jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Adam Naumczuk i mecz zakończył się zwycięstwem 4:2.

Kolejnym testowanym zawodnikiem w tym meczu był były bramkarz łapskiej Pogoni, Robert Kucharczyk i on prawdopodobnie będzie rywalizował o miejsce w bramce z Kamilem Osmulskim.

Obóz dochodzeniowy w tym tygodniu dobiega końca i na jego zakończenie zawodnicy Tura zmierzą się w sobotę z Hetmanem Białystok.