MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto sportu młodzieżowego na Podlasiu. Gala i wyróżnienia. Jubileusz 50-lecia Podlaskiej Federacji Sportu

Mariusz Klimaszewski
Mariusz Klimaszewski
Podlaska Gala Sportu Młodzieżowego i 50-lecie Podlaskiej Federacji Sportu
Podlaska Gala Sportu Młodzieżowego i 50-lecie Podlaskiej Federacji Sportu Piotr Solarski UMWP
Po raz pierwszy w Białymstoku zorganizowana została Podlaska Gala Sportu Młodzieżowego połączona z Jubileuszem 50-lecia Podlaskiej Federacji Sportu. Podczas uroczystości wyróżniono najlepszych młodych sportowców regionu wraz z trenerami i działaczami.

Podlaska Gala Sportu Młodzieżowego, która zorganizowana została przez Podlaską Federację Sportu po raz pierwszy przy wsparciu Województwa Podlaskiego, odbyła się w Centrum Konferencyjno-Hotelowym WANS w Białymstoku.

Spośród 91 nominowanych zawodników wyłoniono 43 najlepszych (zawodniczki, zawodnicy oraz zawodniczki i zawodnicy niepełnosprawni), w kategoriach: Junior Młodszy, Junior i Młodzieżowiec. Wyróżniono także najlepszych trenerów. Nagrodzono również najlepsze kluby sportowe w 2023 r. za wyniki uzyskane w Systemie Sportu Młodzieżowego.

Po Gali Sportu Młodzieżowego odbyła się druga część uroczystości poświęcona Jubileuszowi 50-lecia Podlaskiej Federacji Sportu. Ta organizacja sportowa zrzeszająca w Podlaskiem 28 okręgowych związków sportowych organizuje turnieje oraz szkolenia, a także dba o rozwój danych dyscyplin sportowych wśród społeczności sportowej.

- Gala jest okazją do wspólnego świętowania jubileuszu, wyróżnienia i podziękowań zasłużonym, a także członkom federacji, którzy przyczynili się do rozwoju sportu w województwie podlaskim. Moim założeniem była organizacja wydarzenia, podczas którego zjednoczą się środowiska sportowe wszystkich dyscyplin w naszym regionie – mówił prezes Federacji Paweł Skowroński.

Członek zarządu województwa, Marek Malinowski podkreślił znaczenie w życiu sportowym regionu Podlaskiej Federacji Sportu. - Rokrocznie wraz z zarządem wspieramy sport dzieci i młodzieży przekazując środki na ten cel Podlaskiej Federacji Sportu. Wspieranie młodych sportowców ma kluczowe znaczenie dla ich wszechstronnego rozwoju. Aktywność fizyczna nie tylko sprzyja utrzymaniu zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim kształtuje wartości takie jak współpraca, dyscyplina i samodyscyplina – mówił Marek Malinowski.

Prezes Podlaskiej Federacji Sportu Paweł Skowroński otrzymał odznakę „Za Zasługi dla Sportu”, przyznawaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Brązową Odznakę Ministerstwa Sportu i Turystyki z rąk Malinowskiego otrzymał trener lekkiej atletyki Przemysław Zabawski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny