MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Białystok w latach 2007 - 2013. Tak powstawały najważniejsze inwestycje w tym okresie (zdjęcia)

Adrian Kuźmiuk
Adrian Kuźmiuk
Białystok w latach 2007 - 2013 bardzo się zmienił. W tym czasie przeprowadzono wiele inwestycji
Białystok w latach 2007 - 2013 bardzo się zmienił. W tym czasie przeprowadzono wiele inwestycji Archiwum Kuriera Porannego
Budowa kampusu uniwersyteckiego, budowa galerii Zielone Wzgórze, przebudowa wiaduktu Dąbrowskiego, czy budowa Stadionu Miejskiego w Białymstoku to inwestycje, które zostały przeprowadzone w latach 2007 - 2013. Wiele z nich zmieniło krajobraz stolicy Podlasia.

Spis treści

Białostockie inwestycje w latach 2007 - 2013

W ostatnich latach Białystok stał się ośrodkiem znaczących inwestycji, zarówno ze strony sektora publicznego, jak i prywatnego. Jedną z najważniejszych inwestycji w mieście jest rozbudowa infrastruktury drogowej. Białystok inwestuje w poprawę stanu nawierzchni, budowę nowych dróg oraz rozbudowę istniejących arterii komunikacyjnych. Dzięki temu, transport w mieście staje się bardziej płynny, a mieszkańcy mają łatwiejszy dostęp do różnych części miasta. Przykładem może być chociażby przebudowa wiaduktu Dąbrowskiego w 2011 roku czy budowa przejścia podziemnego pod ulicą Sienkiewicza w 2013 roku.

Lipowa zmieniła charakter

Kolejnym istotnym obszarem inwestycyjnym jest rozbudowa infrastruktury miejskiej. Białystok stale modernizuje i rozbudowuje systemy komunalne, takie jak sieć wodociągowa, kanalizacyjna i energetyczna, co ma na celu zapewnienie wysokiej jakości usług oraz zwiększenie efektywności wykorzystania zasobów. W 2011 roku prowadzono w ulicy Lipowej szeroko zakrojone prace modernizacyjne.

UwB z kampusem

Należy również podkreślić, że Białystok rozwija się także jako ośrodek edukacyjny i naukowy. Inwestycje rozbudowę istniejących uczelni wspierają rozwój intelektualny i kreatywny mieszkańców oraz przyciągają studentów z różnych części Polski i świata. Przykładem niech będzie budowa kampusu UwB w 2012 roku.

Budowa opery i stadionu

Warto również wspomnieć o inwestycjach w dziedzinie kultury i sportu. Budowa nowych obiektów kulturalnych oraz kompleksów sportowych sprzyja aktywnemu stylowi życia mieszkańców i promuje rozwój kulturalny miasta. Świetnym przykładem będzie budowa Opery i Filharmonii Podlaskiej w 2007 roku czy stadionu miejskiego w 2011 roku.

Czy pamiętacie jak powstawały te inwestycje? Zobaczcie je na zdjęciach z naszego archiwum:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny