Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Startuje XVII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego". Statuetki i dyplomy czekają na zwycięzców (zdjęcia)

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W 2019 roku - XVI gala Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego" odbyła się w auli Uniwersytetu w Białymstoku
W 2019 roku - XVI gala Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego" odbyła się w auli Uniwersytetu w Białymstoku Wojciech Wojtkielewicz
Tym razem, nie w końcu listopada, a na początku grudnia poznamy największe i najbardziej dynamicznie rozwijające się firmy województwa podlaskiego. Dowiemy się też, kto otrzyma tytuł Menedżera Roku 2019. Złota Setka właśnie rusza, a na zgłoszenia czekamy do 12 listopada.

- Zbliżający się ranking stu najlepszych przedsiębiorstw województwa podlaskiego będzie szczególny. Zaprezentujemy wyniki naszych firm za 2019 rok, czyli z jednej strony będziemy mogli zobaczyć, jak we względnie stabilnych warunkach rozwijały się nasze firmy w kolejnym roku działalności, z drugiej natomiast pokażemy potencjał, z którym weszły one w rzeczywistość pandemiczną, kryzysu gospodarczego związanego z zatrzymaniem krajowej czy nawet światowej gospodarki. Stąd niezwykle interesujące będzie zestawienie tych danych z tegorocznymi czyli z kolejną naszą Złotką Setką. Jak sobie poradził nasz biznes, jak koronawirus wpłynął na jego kondycję. - mówi redaktor naczelny "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" Jarosław Jabłoński.

Przypomnijmy, że głównym wskazaniem w rankingu są przychody, jakie osiągają firmy duże, średnie i małe. Oficjalnie wyniki Złotej Setki ogłosimy 11 grudnia 2020 roku - podczas XVII gali Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego”.

Tak było przed rokiem: Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw Kuriera Porannego. Zobacz zdjęcia z gali
- Warto nadmienić, że to jedyne takie zestawienie i taki ranking w północno-wschodnim regionie oparty na twardych danych, wynikach jakie osiągają nasze firmy, co czyni je też powodem do uroczystego podsumowania całorocznych wysiłków podlaskiego biznesu - dodaje Jarosław Jabłoński.

Nagrody, jakie wręczymy

* Tradycyjnie - statuetkami i dyplomami - uhonorujemy po trzy firmy o największych przychodach - w trzech grupach firm: zatrudniających do 49 osób, od 50 do 249 oraz powyżej 250 osób.
* Za Awans Roku - nagrodzimy przedsiębiorstwo, które wykonało największy skok do góry listy w stosunku do ubiegłego roku.
* Za Debiut Roku – firmę, która pojawiła się w Złotej Setce po raz pierwszy i jest spośród takich debiutantów na najwyższym miejscu.
W tych kategoriach czynnikiem decydującym jest kwota przychodu netto w 2019 roku.

* Firma Roku - to kategoria, która uwzględnia dynamiczny rozwój spółki. To nagroda dla przedsiębiorstwa, które po zsumowaniu następujących wskaźników: dynamika przychodów 2018/2019, dynamika zysku, stopa zwrotu kapitału własnego, rentowności przychodów, bieżąca płynność finansowa, dynamika wzrostu majątku trwałego - uzyska najniższy wynik.

* Menedżer Roku 2019 - czyli ten, kto najlepiej zarządza, lider - zostanie wybrany głosami szefów największych podlaskich firm.

Prestiżowy tytuł Menedżer Roku to jedyna indywidualna nagroda w "Podlaskiej Złotej Setce Przedsiębiorstw". Przyznamy ją już dziesiąty raz. Jak co roku, do czołowych organizacji okołobiznesowych regionu wyślemy prośbę o wytypowanie pięciu kandydatek/kandydatów - liderów w swoich firmach.

Czytaj także: Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw - Kolejność największych firm z regionu

Nominacje do nagrody otrzymuje 5 osób z najwyższym poparciem. Ich listę – papierową – wyślemy do podlaskich przedsiębiorców (do szefów 150 firm z poprzedniej Złotej Setki: 100 z listy głównej i 50 z poczekalni). Menedżerem Roku zostaje ten, kto otrzyma najwięcej głosów.
Gdyby okazało się, że identyczne poparcie zdobyło kilka osób - głos decydujący ma Kapituła rankingu.

Kilka słów o metodzie i zapraszamy firmy

Do danych finansowych podlaskich firm docieramy, przede wszystkim, dzięki firmie Bisnode - wywiadowni gospodarczej, znanej z profesjonalizmu i znajomości polskiego rynku. Współpraca ta zaprocentowała m.in. znacznym rozszerzeniem bazy danych Złotej Setki. Dane te pozyskiwane są głównie z raportów składanych przez przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Drugim podmiotem, z którym współpracujemy merytorycznie przy tworzeniu rankingu Złotej Setki jest PwC - globalna firma specjalizująca się w najwyższej jakości doradztwie biznesowym, technologicznym, podatkowo-prawnym i audytach.

UWAGA. Innym źródłem informacji są same firmy. To bardzo ważne, ponieważ z różnych względów (formalno-prawnych, organizacyjnych) dane z KRS nie zawsze są dostępne (zwłaszcza w terminie potrzebnym do skonstruowanie listy).

Czytaj również: XVI Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw - Menadżer Roku

Dlatego zachęcamy do bezpośrednich zgłoszeń same firmy. Wystarczy przesłać na adres mailowy autora tekstu - [email protected] - skany: Bilansu oraz Rachunku Zysków i Strat ze Sprawozdania Finansowego, a także informacje o zatrudnieniu w firmie ogółem i na terenie województwa podlaskiego za 2019 rok.

Przypominamy - na zgłoszenia do Złotej Setki czekamy do 12 listopada 2020 roku.

Kolejne informacje związane z przygotowaniem XVII edycji "Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw" będziemy prezentowali co tydzień "Kurierze Porannym", na portalu poranny.pl/strefa-biznesu oraz na Facebooku - na profilu Podlaskie Strefa Biznesu.

W razie potrzeby zapraszamy do kontaktu:
Andrzej Matys: kom. +48 505 111 498 lub tel. 85/74 89 663 oraz mail: [email protected]

Kalendarium XVII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw

  • od 2 października do 12 listopada - zbieramy dane do Złotej Setki
  • 26 października - publikujemy listę kandydatów nominowanych do tytułu Menedżer Roku 2019
  • od 28 października do 13 listopada - podlascy przedsiębiorcy głosują (pocztą lub mailowo - przysyłając skany kart do głosowania) i wybierają - Menedżera Roku
  • 12 listopada - koniec zbierania rankingowych danych z przedsiębiorstw
  • 19 listopada - posiedzenie Kapituły rankingu: akceptacja wyników i rozstrzygnięcie konkursu Menedżer Roku
  • 11 grudnia - gala finałowa XVII Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw "Kuriera Porannego"
Startuje XVII Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw

Regulamin rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw 2019

Wspieramy Lokalny Biznes, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, rozmawia Piotr Sawczuk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny