Specjaliści chorób zakaźnych apelują do rządzących. Chodzi o m.in. o kontrolę certyfikatów szczepień przez pracodawców

Izolda Hukałowicz
Izolda Hukałowicz
Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.
Prof. Robert Flisiak, prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych. Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Członkowie zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych piszą do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, marszałek Sejmu Elżbiety Witek i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. Apelują m.in. o przyspieszenie prac nad przepisami umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców tego, czy ich pracownicy posiadają Unijny Certyfikat COVID.

Zarząd główny Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych wystosował list otwarty do najważniejszych osób w państwie. List zawierający apel ma związek - jak czytamy - "z olbrzymią liczbą zachorowań i zgonów spowodowanych COVID-19, ograniczeniem dostępu do opieki zdrowotnej dla pacjentów z innymi chorobami oraz niepewnością związaną z pojawianiem się nowych wariantów wirusa".

O co postulują specjaliści chorób zakaźnych? Rozmawialiśmy o tym z prof. Robertem Flisiakiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

Przeczytaj też:

Apelują państwo o rozpoczęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nieposiadających certyfikatów szczepień do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach. Dlaczego jest to tak ważne?

W tej chwili jesteśmy bezradni - z punktu widzenia legislacyjnego - na wypadek dalszego utrzymywania się zakażeń albo nawet wzrostu, czyli “fali na fali”, którą może nam zgotować nowy wariant czy kolejne warianty.

To nie chodzi o to, że te unormowania muszą być wprowadzone już teraz, ale pewne ramy legislacyjne powinny być już ustalone. Takie ramy umożliwiałyby wprowadzenie pewnych działań natychmiastowo, w momencie, gdy pojawi się zagrożenie na przykład w postaci pewnej liczby zachorowań czy określonego poziomu zajętości łóżek w szpitalu, co jest jeszcze bardziej istotne, gdyż ten parametr powoduje, że ograniczony jest dostęp do opieki zdrowotnej dla osób z innymi chorobami.

Niektórzy twierdzą, że takie ograniczenia dla niezaszczepionych to dyskryminacja i ograniczanie ich wolności...

Pamiętajmy, że certyfikat uwzględnia nie tylko zaszczepienie, ale też status ozdrowieńca oraz test w kierunku koronawirusa, który jednak ma krótki termin ważności, zwykle do dwóch dni. Natomiast, jeżeli dyskutujemy o wolności, to ja i mi podobni mamy prawo do życia bez zagrożenia epidemiologicznego. Jeżeli ktoś ogranicza nam to prawo, to ogranicza naszą wolność. W związku z tym, że większość ludzi się zaszczepiła i we wszelkich opublikowanych ostatnio sondażach większość jest za takimi rozwiązaniami, które minimalizują rozszerzanie się epidemii, to mniejszość społeczeństwa nie może ograniczać wolności większości. A niestety, mamy pojedyncze osoby, które robią bardzo dużo szumu i bardzo dużo złego.

Przeczytaj też:

Postulują też państwo podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID. Ale przecież mamy już projekt ustawy w tej kwestii autorstwa posłów PiS?

Ten projekt mamy już od wielu miesięcy, dlatego piszemy o przyśpieszeniu prac legislacyjnych. To powinno być już dawno uchwalone.

Ale nie zostało... Skąd te opóźnienia?

W tej chwili mamy taką sytuację, że jest dwóch posłów, którzy terroryzują parlament i buntują inne ugrupowania. To jest bulwersujące. Dlatego nasz głos oraz głos osób, które popierają nasz apel, ma być przeciwwagą wobec pojedynczych głosów osób przeciwnych.

Kto konkretnie popiera ten apel?

Apel popiera nie tylko Zarząd Główny naszego towarzystwa. W tym zarządzie jest 6 członków Rady Medycznej przy premierze. Oprócz tych 6 członków, dodatkowo 6 innych członków, którzy nie są w Zarządzie Głównym, poparło nasz apel, czyli w sumie 12 na 17 członków Rady Medycznej popiera list. Otrzymałem też poparcie ze strony Naczelnej Rady Lekarskiej i mam sygnały, że kolejne towarzystwa naukowo-medyczne również przełączają się.

Przeczytaj też:

Wróćmy do pracodawców. Powinni kontrolować swoich pracowników pod kątem zaszczepienia?

W projekcie ustawy nie ma przymusu, ale jest danie prawa tym pracodawcom, którzy chcą to wprowadzić. Bo w tej chwili ci, którzy chcą, nie mogą tego zrobić. Natychmiast zgłaszane są wobec nich wnioski do sądu pracy. Więc chodzi o danie prawa pracodawcy, a co on z tym prawem zrobi, to jest jego dobra wola.

Kolejny postulat dotyczy coraz częściej ujawnianych przypadków “lewych” szczepień. O co tu apelujecie?

Chodzi o to, żeby bardzo szybko wprowadzić zapisy w kodeksie karnym, które w sposób dolegliwy spowodują penalizację oszustw związanych z szczepieniami. W kodeksie karnym można wprowadzić przepis, który powodowały, że jeśli w proceder zamieszany jest np. lekarz i udowodni mu się przestępstwo, to traci on prawo wykonywania zawodu. Bo jeśli chodzi o kary finansowe, to jest to niewystarczające. Ci ludzie i tak dużo zarobili na tym procederze i stać ich na mandaty.

Czy słyszał Pan o takich przypadkach fałszerstw w naszym regionie?

Oczywiście. Regularnie mamy podejrzenia co do pacjentów, którzy są hospitalizowani w naszym szpitalu. Tylko udowodnienie tego nie jest takie proste. W zasadzie jedynym sposobem jest prowokacja, którą mogą zrobić dziennikarze lub też policja, która ma do tego uprawnienia, możliwości i środki. Uważam, że powinno zostać ogłoszone, że jeśli osoby, które poddały się temu procederowi, zgłoszą się teraz na policję, to będą występowały w roli świadka, a nie oskarżonego.

Przeczytaj też:

Ostatni punkt apelu dotyczy zachowania zasad DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka). Służby porządkowe niedostatecznie egzekwują przestrzeganie tych nakazów?

Wystarczy przejść się po galeriach handlowych w Białymstoku i zobaczyć, które z nich podchodzą poważnie do egzekwowania obowiązku noszenia maseczek, a które nie. Uważam, że skoro na Wszystkich Świętych można było postawić po dwóch policjantów przy bramach cmentarzy, choć nie wiadomo po co, bo przecież ludzie byli na świeżym powietrzu, to można też przy wejściu do galerii postawić dwóch policjantów, którzy od czasu do czasu wejdą do środka, przejdą się po tej galerii i wlepią parę mandatów.

Bezpłatne szczepienia przeciw grypie w całej Polsce

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kosmitka
1 grudnia, 00:20, Kosmitka:

Nie bardzo rozumiem, co da pracodawcy kontrolowanie pracownika.

Załóżmy, że pracownik powie pracodawcy, że nie jest zaszczepiony.

Co pracodawca zrobi? Nakaże szczepienie? Zwolni z pracy?

Jeżeli nakaże zaszczepić się i pracownik umże, to co wtedy?

Czy może zwolnić, jeżeli w Polsce szczepienie nie jest obowiązkowe?

Jak to ma działać?

1 grudnia, 6:42, Gość:

Ma działać po pisowsku , ziobrowemu i nowogrodzku . Czyli "Teraz , krwa , my " mamy rację .

A to nie pracodawcy chcieli otrzymać takie uprawnienia?

G
Gość
2 grudnia, 10:36, AB:

Ponieważ trzeci zastrzyk zwiększa odporność, dlatego też po czwartej dawce jesteś już zabezpieczony. Ale gdy 80% ludzi otrzyma piąty zastrzyk, będzie można wycofać niektóre ograniczenia, dlatego że szósta dawka zatrzymuje namnażanie się wirusa i nie pozwala mu się rozprzestrzeniać. Można zawierzyć, że siódmy zastrzyk rozwiąże nasze problemy i dlatego też nie ma podstaw bać się ósmej dawki. Badania kliniczne dziewiątego zastrzyku dowiodły, że antyciała są stabilniejsze po dawce dziesiątej. Jedenasty zastrzyk gwarantuje, że nie nastąpią nowe mutacje, dlatego nie ma najmniejszych powodów krytykować pomysł na dwunasty zastrzyk przypominający…

abadon "1. Jeśli test PCR działa - skąd się biorą fałszywe dodatnie?

odp - każde testy mają margines błędu . Test IQ u Adolfa ma wartości dodatnie , a debil w rzeczywistości jest grubo poniżej zera .

2. Jeśli maski działają - po co nam 1.83 metra dystansu ?

odp - znacząco redukują ilość śliny , jak ktoś prdoli pół godziny .

3. Jeśli 1.83 metra działa - po co nam potrzebne maski?

odp- Nigdy nie wiesz czy nie masz do czynienia z plującym koronaimbecylem .

4. Jeśli wszystkie trzy zadziałają - po co nam potrzebny dystans społeczny?

odo- gdyby Adof abadon miałby na czole wytatuowane "Uwaga zyeb" , nie było by konieczności prawnej regulacji dystansu społecznego .

5. Jeśli wszystkie cztery działają - po co nam potrzebny Lockdown?

odp - nie byłby konieczny , gdyby zarażeni nie szturmowali szpitali . Danych na ile jest tam koronasceptyków brak .

6. Jeśli wszystkie pięć zadziałało - po co nam ta szczepionka?

odp - jw

7. Jeśli szczepionka działa - dlaczego ludzie przejmują się tym, czy ja ją dostanę, czy nie? (Nie mogą się przecież zarazić od nikogo, jeśli szczepionka działa)

odp - mogą się zarazić od zaszczepionego , który przechodzi chorobę w sposób łagodny . Tłumaczenie po raz tysięczny debilom , że szczepionka chroni przed powikłaniami a nie przed chorobą trwa od lat .

8. Czy szczepionka jest bezpieczna - dlaczego istnieje przepis o braku odpowiedzialności ze strony producentów szczepionek?

odp - masz niezbywalne prawo domagać się na drodze prawnej odszkodowania . Jako nieszczepiący się koronaimbecyl , co cię to interesuje?

9. Jeśli test PCR działa - Dlaczego Kary Banks Mullis (twórca metody PCR) powiedział: „Testy PCR NIE MOGĄ być stosowane do określenia, czy ktoś jest pozytywny czy negatywny w sprawie ŻADNEGO wirusa”?.

odp - robi się 70000 testów dziennie , 15000 wychodzi dodatnio . Coś musi generować wynik dodatni . Dla imbecyla to za mało informacji?

10. Jeśli Kary Banks Mullis nie stanowił zagrożenia dla ich programu - dlaczego zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach na kilka miesięcy przed tym, jak świat usłyszał o COVID-19?

[email protected]@oj wie . Niech spoczywa w pokoju . Będąc pożywką dla spiskowych teorii ogólnoświatowych imbecyli .

11. Jeśli CONvid-1984 istnieje - dlaczego nie został wyizolowany zgodnie z CDC?

odp - mózg ci prdolnął w tym zapytaniu

12. Jeśli nie ma spisku - dlaczego media, rządy i oligarchowie tego świata próbują szczepić CAŁY ŚWIAT?

odp- Nie cały. Nikt nie chce szczepić abadona . Po co tracić kasę na takiego psychopatycznego antyszczepionkowego , antylekarskiego , antysemickiego [email protected]@@ja.

G
Gość
Stenogram z rozmowy ze antyszczepionkoimbecylem :

imbecyl - czy ktokolwiek przebadał podawane preparaty zgodnie z obowiązującymi procedurami? Przecież sami producenci określają je jako preparaty do użytku „w stanie wyjątkowym”

interlokutor – Procedury badań trzech faz są skonstruowane dla leków , które zawierają substancje czynne i te mogą wchodzić w reakcje i interakcje z innymi lekami czy mieć wpływ toksyczny na działanie różnych narządów , imbecylu . W szczepionce masz RNA kodujące jedno białko , którego mnóstwo jest w żywym wirusie . Oczywiście RNA i DNA imbecyli jest toksyczne samo w sobie , więc należy izolować ich by nie przekazywali z pokolenia na pokolenie wrodzonej imbecylozy .

imbecyl- ale tego typu preparaty mogą dawać niepożądane skutki po wielu latach dlatego procedury testowe tak długo trwają…..

interlokutor - RNA jako nietrwałe oraz białko szybko rozpoznane i unicestwione przez układ immunologiczny może dać skutki tylko związane z patologiczną odpowiedzią układu odpornościowego . Ta będzie też przy naturalnym zachorowaniu , również bezobjawowym . Jest to problem nietypowej osoby , a nie szczepionki

imbecyl – ................................. Poczekaj jeszcze znajdę stare teksty Kuny , Martyki na moim pierdaforum dla psychopatologicznych antyszczepionkowych braci w "rozumie" - www.zyebalamniepandemia.pl
A
AB
Ponieważ trzeci zastrzyk zwiększa odporność, dlatego też po czwartej dawce jesteś już zabezpieczony. Ale gdy 80% ludzi otrzyma piąty zastrzyk, będzie można wycofać niektóre ograniczenia, dlatego że szósta dawka zatrzymuje namnażanie się wirusa i nie pozwala mu się rozprzestrzeniać. Można zawierzyć, że siódmy zastrzyk rozwiąże nasze problemy i dlatego też nie ma podstaw bać się ósmej dawki. Badania kliniczne dziewiątego zastrzyku dowiodły, że antyciała są stabilniejsze po dawce dziesiątej. Jedenasty zastrzyk gwarantuje, że nie nastąpią nowe mutacje, dlatego nie ma najmniejszych powodów krytykować pomysł na dwunasty zastrzyk przypominający…
g
gość
"(...) Kto mówi o tym , że przeciwciała po przechorowaniu są bee ?"

tak mówią szczepionkowi naganiacze:

masz przeciwciała po przechorowaniu niczym nie różniące się od tych jakie twój organizm wygenerował po szczepieniu (przypominam że liczebność przeciwciał a ich skuteczność odpornościowa to wg. medycyny "cech osobnicza" każdego ludzkiego organizmu co w prostym tłumaczeniu sprowadza się do relacji: "więcej nie zawsze oznacza lepiej") - TO NIC ALE SIĘ ZASZCZEP !

masz przeciwciała po przechorowaniu (sprawdzasz ich poziom już 3 raz - co pół roku) ale nie ma cie w systemie ozdrowieńców bo nie byłeś testowany - TO NIC ALE SIĘ ZASZCZEP bo dopiero wtedy STATYSTYCZNIE będziesz tratowany jako "swój" a nie antyszczepionkowiec :) !

nie zaszczepiony a po nie ewidencjonowanym przechorowaniu nie pasuję do statystyk ! - TO NIC ALE SIĘ ZASZCZEP !

przy kolczykowaniu ludzi kolczykowe lobby zapewne nie da o sobie zapomnieć i wprowadzi kolczykowanie przypominające bo poprzednie kolczyki są nie takie czyli beeee !

(niemożliwe !? jakiś czas temu wiele rzeczy wydawało się niemożliwe a kiedy stało się rzeczywistością większość zaakceptowała)
G
Gość
30 listopada, 22:45, Gość:

Wy.pier.da.lać!!!

Żydzi zaszczepili się wszyscy i dalej chorują. Australia i Austria zamknęły granicę i ludzi i dalej chorują. Zaszepieni lądują na oddziałach covidowych i umierają tak samo jak inni?

Co to wszystko znaczy?

Ile warta ta "szczepionka"?

1 grudnia, 06:40, Gość:

No chorują i co z tego ? Lecz znacznie mniej jest hospitalizacji z powodu ciężkich powikłań . Co do imbecyli internetowych zaczadziałych swym niedorozwojem , żadne dawki tlenu tego nie wyleczą .

1 grudnia, 19:47, gość:

ktoś potrafi wykonać ctrl z w czasie i nie podać szczepionki tym którzy bez szczepionki mieliby teraz mieć ciężkie powikłania ?

czyli w koło Macieju:

przeciwciała po szczepionce - gut !

przeciwciała po przechorowaniu - beeeee !

hadko słuchać, a kto uważa inaczej jest imbecylem

2 grudnia, 06:49, Gość:

Czy ty w ogóle rozumiesz co ty sam piszesz ? Kto mówi o tym , że przeciwciała po przechorowaniu są bee ?

"26 listopada, 06:36, AB:

Szczepionki nie działają? Portugalia wprowadza stan klęski kowidowej, pomimo że wyszczepili 87% narodu

Ponad 87 procent populacji jest zaszczepiona... czyżby szczepionki nie działały?

Po co ogłaszają stan klęski, skoro taki sukces wyszczepień?"

/

Stenogram z rozmowy z koronaimbecylem :

imbecyl - szczepionki nie chronią przed zakażeniem , hahaha

interlokutor - ich zadanie to chronić przed poważnymi powikłaniami

imbecyl- ale zaszczepieni umierają , hahahaha

interlokutor - ale jest ich znacznie znacznie mniej niż , gdyby nikt się nie szczepił

imbecyl - to po co ogłasza się stan klęski ? hahahaha ?

interlokutor - bo Portugalczycy nie są imbecylami . "

Stenogram z rozmowy ze szczepionkoimbecylem :

imbecyl - szczepionki chronią przed poważnymi powikłaniami, hahaha

interlokutor – czy ktokolwiek przebadał podawane preparaty zgodnie z obowiązującymi procedurami? Przecież sami producenci określają je jako preparaty do użytku „w stanie wyjątkowym”

imbecyl- ale nopów jest bardzo mało , hahahaha

interlokutor - ale tego typu preparaty mogą dawać niepożądane skutki po wielu latach dlatego procedury testowe tak długo trwają…..

imbecyl – ale jarek, mateusz i spółka powiedzieli, że trzeba hahahaha

interlokutor - ……………………

G
Gość
30 listopada, 22:45, Gość:

Wy.pier.da.lać!!!

Żydzi zaszczepili się wszyscy i dalej chorują. Australia i Austria zamknęły granicę i ludzi i dalej chorują. Zaszepieni lądują na oddziałach covidowych i umierają tak samo jak inni?

Co to wszystko znaczy?

Ile warta ta "szczepionka"?

1 grudnia, 06:40, Gość:

No chorują i co z tego ? Lecz znacznie mniej jest hospitalizacji z powodu ciężkich powikłań . Co do imbecyli internetowych zaczadziałych swym niedorozwojem , żadne dawki tlenu tego nie wyleczą .

1 grudnia, 19:47, gość:

ktoś potrafi wykonać ctrl z w czasie i nie podać szczepionki tym którzy bez szczepionki mieliby teraz mieć ciężkie powikłania ?

czyli w koło Macieju:

przeciwciała po szczepionce - gut !

przeciwciała po przechorowaniu - beeeee !

hadko słuchać, a kto uważa inaczej jest imbecylem

Czy ty w ogóle rozumiesz co ty sam piszesz ? Kto mówi o tym , że przeciwciała po przechorowaniu są bee ?

"26 listopada, 06:36, AB:

Szczepionki nie działają? Portugalia wprowadza stan klęski kowidowej, pomimo że wyszczepili 87% narodu

Ponad 87 procent populacji jest zaszczepiona... czyżby szczepionki nie działały?

Po co ogłaszają stan klęski, skoro taki sukces wyszczepień?"

/

Stenogram z rozmowy z koronaimbecylem :

imbecyl - szczepionki nie chronią przed zakażeniem , hahaha

interlokutor - ich zadanie to chronić przed poważnymi powikłaniami

imbecyl- ale zaszczepieni umierają , hahahaha

interlokutor - ale jest ich znacznie znacznie mniej niż , gdyby nikt się nie szczepił

imbecyl - to po co ogłasza się stan klęski ? hahahaha ?

interlokutor - bo Portugalczycy nie są imbecylami . "

g
gość
30 listopada, 22:45, Gość:

Wy.pier.da.lać!!!

Żydzi zaszczepili się wszyscy i dalej chorują. Australia i Austria zamknęły granicę i ludzi i dalej chorują. Zaszepieni lądują na oddziałach covidowych i umierają tak samo jak inni?

Co to wszystko znaczy?

Ile warta ta "szczepionka"?

1 grudnia, 06:40, Gość:

No chorują i co z tego ? Lecz znacznie mniej jest hospitalizacji z powodu ciężkich powikłań . Co do imbecyli internetowych zaczadziałych swym niedorozwojem , żadne dawki tlenu tego nie wyleczą .

ktoś potrafi wykonać ctrl z w czasie i nie podać szczepionki tym którzy bez szczepionki mieliby teraz mieć ciężkie powikłania ?

czyli w koło Macieju:

przeciwciała po szczepionce - gut !

przeciwciała po przechorowaniu - beeeee !

hadko słuchać, a kto uważa inaczej jest imbecylem

G
Gość
1 grudnia, 00:20, Kosmitka:

Nie bardzo rozumiem, co da pracodawcy kontrolowanie pracownika.

Załóżmy, że pracownik powie pracodawcy, że nie jest zaszczepiony.

Co pracodawca zrobi? Nakaże szczepienie? Zwolni z pracy?

Jeżeli nakaże zaszczepić się i pracownik umże, to co wtedy?

Czy może zwolnić, jeżeli w Polsce szczepienie nie jest obowiązkowe?

Jak to ma działać?

Ma działać po pisowsku , ziobrowemu i nowogrodzku . Czyli "Teraz , krwa , my " mamy rację .

K
Kosmitka
Nie bardzo rozumiem, co da pracodawcy kontrolowanie pracownika.

Załóżmy, że pracownik powie pracodawcy, że nie jest zaszczepiony.

Co pracodawca zrobi? Nakaże szczepienie? Zwolni z pracy?

Jeżeli nakaże zaszczepić się i pracownik umże, to co wtedy?

Czy może zwolnić, jeżeli w Polsce szczepienie nie jest obowiązkowe?

Jak to ma działać?
G
Gość
30 listopada, 11:02, Opti:

Nie ma wirusa , który by został pokonany przez szczepionki ! Nie ma ! Higiena , zdrowy tryb życia , wysokiej jakości jedzenie , brak stresu , witaminy ! To wszystko pomogło bardziej niż szczepionki ! Ile jeszcze dawek jesteś w stanie przyjąć w imię walki z tą psychozą?

Twoja pani od biologii powinna się wstydzić.

G
Gość
Dzięki Bogu szczepionka ta nie może być obowiązkowa bo nie spełnia warunków określanych przez ustawę ( nakłada min ona pełną odpowiedzialność państwa za działania niepożądane). Podobnież jak w przypadku stanu wyjątkowego - pisiory go nie wprowadziły bo wtedy zasypano by sądy jak najbardziej zasadnymi z punktu widzenia obowiązującego prawa wnioskami o odszkodowania.
g
gość
30 listopada, 10:07, Magda:

Panie Flisiak , a dlaczego nie poziom przeciwciał? Mam więcej przeciwciał po przechorowaniu niż moi znajomi po tej pseudoszczepionce, którzy do tej pory leczą po niej różne powikłania. Dlaczego chce Pan kogoś do niej zmuszać? W sytuacji gdy nikt nie bierze odpowiedzialności, pan również.. Służba zdrowia sama zamknęła się na pacjentów, wystarczy popatrzeć na puste przychodnie POZ, gdzie jeszcze 4 lata temu przy epidemii zachorowań na grypę po 45 tys dziennie były pelne - ludzi z goraczkami, kaszlem, katarem itd. Jak teraz się leczy ludzi ? Test , izolacja i rób sobie człowieku co chcesz. Ważniejszy jest dl was test niż ratowanie człowieka z zawałem, udarem, wylewem czy choćby tętniakiem. Kiedy zaczniecie odróżnia pozytywny test od objawów i leczyć? Nie dla segregacji sanitarnej panie Flisiak!

poziom przeciwciał to miałoby być kryterium ? jakie ? urzędnicze ?!

medycyna posługuje się w kwestii odporności pojęciem "cechy osobnicze" nie potrafiąc racjonalnie wytłumaczyć dlaczego jedna osoba pomimo wysokiego poziomu przeciwciał okazuje się mimo to bardziej podatna na zachorowanie aniżeli druga osoba ze znacznie niższym poziomem przeciwciał; a co z pamięcią immunologiczną komórek w organizmie już bez przeciwciał po przechorowaniu ? już wiadomo że to pojęcie covida nie dotyczy i jakieś wieloletnie(!) badania to potwierdzają ?

G
Gość
30 listopada, 11:02, Opti:

Nie ma wirusa , który by został pokonany przez szczepionki ! Nie ma ! Higiena , zdrowy tryb życia , wysokiej jakości jedzenie , brak stresu , witaminy ! To wszystko pomogło bardziej niż szczepionki ! Ile jeszcze dawek jesteś w stanie przyjąć w imię walki z tą psychozą?

30 listopada, 11:53, Gość:

Wirus polio i ospy prawdziwej . Jesteś imbecylem .

Tak, tylko wirus ospy i polio jest wyizolowany , a ten nie. Koronawirus Sars Cov 2 jest bardzo podobny do grypy, bardzo szybko mutuje , więc szczepienie całej populacji i jeszcze wymaganie paszportów to jest totalny bezsens. Można zaszczepić się na grypę i mieć grypę, bo akurat szczepionka była nie na tą mutację, która jest w danym roku. Tak samo jest z koronawirusem. Najbardziej zaszczepione kraje , mają duże wzrosty zachorowań. Trzeba zacząć odróżniać pozytywny wynik od objawów, lekarze POZ niech zaczną leczyć i np. wysyłać objawowych pacjentow na RTG płuc itd itd Test ani izolacja nikogo nie wyleczą z żadnej choroby , a tym bardziej paszport covidowy. Dobrze pan wie panie Flisiak, że zarażają obecnie zaszczepieni i niezaszczepieni. NOPow po tym preparacie też jest bardzo dużo , co jest ukrywane , ludzie też maja problem z ich zgłoszeniem i leczeniem.

Idąc tropem myślenia Pana Flisiaka, dlaczego nie wprowadza się paszportów na HIV - też wirus, grypę, WZW typu B i C, nie oznacza się nosicieli bakterii np gronkowca złocistego, New Delhi i innych, które wywołują sepsę etc. Stop tym bezsensownym i bezprawnym działaniom.

G
Gość
30 listopada, 11:02, Opti:

Nie ma wirusa , który by został pokonany przez szczepionki ! Nie ma ! Higiena , zdrowy tryb życia , wysokiej jakości jedzenie , brak stresu , witaminy ! To wszystko pomogło bardziej niż szczepionki ! Ile jeszcze dawek jesteś w stanie przyjąć w imię walki z tą psychozą?

Wirus polio i ospy prawdziwej . Jesteś imbecylem .

Dodaj ogłoszenie