Sokół Sokółka coraz bliżej awansu do II ligi

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
W tym sezonie sokółczanie mają okazję na podwójny triumf: zwycięstwo w lidze i zdobycie wojewódzkiego pucharu Polski fot. Paweł Trochim
Kolejne zwycięstwo i kolejne punkty przybliżają zespół Mirosława Dymka do awansu do II ligi. Przewaga Sokoła nad drugim zespołem w tabeli wynosi już 16 punktów.

W minionym tygodniu zespół Sokoła Sokółka zmierzył się z MKS Mielnik. Jesienią w pojedynku między tymi zespołami padł remis 1:1. Tym razem gospodarze nie zawiedli i pokazali, że zasługują na awans do wyższej ligi, choć po pierwszej połowie meczu był bezbramkowy remis.

Zdecydowała II połowa

W II połowie goście nie potrafili się już skutecznie bronić, więc najpierw do bramki mielniczan trafił Michał Pietroń. Wynik spotkania na 2:0 dla Sokoła ustalił niezawodny Norbert Toczydłowski.

Sokół mógł, a nawet powinien był wygrać wyżej. Sokółczanie spokojnie mogli strzelić rywalom jeszcze kilka bramek, ale zawodziła skuteczność. Cieszą za to trzy punkty, które znacznie przybliżyły nasz zespół do II ligi. Aktualnie Sokół ma 16 pkt przewagi nad drugą Warmią Grajewo i w dodatku ma jeden mecz zaległy do rozegrania. Jeszcze kilka spotkań i sokółczanie będą mogli świętować tak upragniony awans do II ligi.

Pokazali charakter

Równie dobrze radzi sobie w okręgówce zespół rezerw. W ostatnim spotkaniu dość szczęśliwie wygrał u siebie z Iskrą Narew.

Do przerwy goście, po bramkach Karpiuka i Szeremety, prowadzili już 2:0 i wydawało się, że ewentualny remis będzie sukcesem Sokoła II.

Jednak podopieczni trenera Bacha pokazali, że umieją walczyć. W 60 min. do siatki rywali trafił Michał Czaplejewicz i nadzieja na remis znacznie wzrosła. Dwie minuty przed końcem spotkania, do remisu doprowadził Radosław Szoda. Gdy wydawało się, że rezultat spotkania już się nie zmieni, Michał Czaplejewicz pokazał, że walka do końca się opłaca. Jego strzał w ostatnich sekundach dał Sokołowi II zwycięstwo i 3 punkty.

Zespół rezerw nadal ma szansę na awans do IV ligi. Obecnie zajmuje trzecie miejsce tracąc 2 punkty do drugiej w tabeli Perspektywy Łomża.

Na fotelu lidera umocnili się piłkarze Dębu Dąbrowa Białostocka, którzy wygrali w Siemiatyczach z Cresovią 1:0. Do niespodzianki doszło w A-klasie, gdzie faworyzowana Sudovia Szudziałowo nieoczekiwanie przegrała z Gieretem Giby 1:3. Porażka sprawiła, że Sudovia spadła na trzecie miejsce.

Z kolei w derbach powiatu sokólskiego Konar Kora Korycin zremisowała u siebie z KS UM Krynki 1:1.