Sokół lepszy w derbach. Przełamanie Ruchu

ted
W meczu derbowym Sokół (niebieskie stroje) pokonał Wigry
W meczu derbowym Sokół (niebieskie stroje) pokonał Wigry Fot. W. Oksztol
Sokół Sokółka wygrał w derbach Podlasia z Wigrami Suwałki 1:0. Pierwsze zwycięstwo wiosną odniósł Ruch Wysokie Mazowieckie, który pokonał na wyjeździe Stal Stalowa Wola 2:0.

Bardzo cieszymy się z trzech punktów, wywalczonych z rywalem, który wciąż jest w grze o pierwszą ligę - komentuje Sławomir Kopczewski, trener Ruchu.

Bohaterem w ekipie Mlecznych był zdobywca dwóch bramek - Przemysław Kołłątaj. Stoper Ruchu dwukrotnie pewnie egzekwował rzuty karne, podyktowane najpierw za faul na Łukaszu Grzybowskim, a później na Łukaszu Jeglińskim.

- W obu przypadkach nie było żadnych wątpliwości, co do słuszności jedenastek. Tak naprawdę, to już wcześniej arbiter powinien wskazać na wapno, bo jeden z naszych graczy był faulowany w polu karnym - tłumaczy Kopczewski.

Sytuacja wciąż jest ciężka

Gospodarze tylko w pierwszych dwudziestu minutach byli stroną przeważającą. Później inicjatywę przejęli Mleczni i już w pierwszej połowie mogli objąć prowadzenie, lecz strzał Jeglińskiego zatrzymał się na słupku. Później zadanie przyjezdnym ułatwiła czerwona kartka, którą w 43. minucie został ukarany zawodnik Stali - Krystian Getinger.

- W przekroju całego spotkania byliśmy zespołem lepszym i zasłużyliśmy na zwycięstwo. Szkoda tylko, że inne zespoły z dołu tabeli powygrywały swoje mecze, bo nasza sytuacja wciąż jest ciężka - zauważa opiekun Mlecznych.

Gol w pierwszym kontakcie

Jedną z takich ekip był Sokół, który w derbach okazał się lepszy od Wigier. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 71. minucie głową rezerwowy Marek Gołębiewski.
- To był jego pierwszy kontakt z piłką, bo wszedł na boisko chwilę wcześniej - mówi Witold Mroziewski, trener Sokoła.

Spotkanie toczone było w szybkim tempie i oba zespoły miały swoje okazje. Gospodarze nie wykorzystali najlepszej w 28. minucie, kiedy niepilnowany Piotr Andrzejewski spudłował, będąc kilka metrów przed bramką.

- Takie sytuacje powinniśmy wykorzystywać - kwituje Mroziewski.
Suwalczanie po stracie gola zdecydowanie przycisnęli, lecz nie byli w stanie choćby zremisować.
- Zdawaliśmy sobie sprawę, że jeden gol może zadecydować o wyniku i tak się stało - komentuje Marek Witkowski, trener Wigier.

Wyniki 22. kolejki

Sokół Sokółka - Wigry Suwałki 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Gołębiewski (71).

Sokół: Trudnos - Jóźwiak, Naliwajko, Pracz, Spychała, Speichler, Butkiewicz (46. Mościński), Wojtkielewicz (64. Kopeć), Zalewski, Wesołowski (90. Czeremcha), Andrzejewski (70. Gołębiewski).

Wigry: Salik - Bajko, Rogoziński, Makarewicz, Statkevicius, Pomian (65. Słowicki), Lauryn, Świerzbiński, Darda (76. Sawicki), Gongadze (77. Walicki), Dżanelidze.

Stal Stalowa Wola - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Kołłątaj (55-karny), 0:2 - Kołłątaj (70-karny).

Ruch: Rakowiecki - Bartkiewicz, Kołłątaj, Gogol, Drągowski, Oświęcimka (67. Fidziukiewicz), Kułkiewicz, Kołodziejczyk, Grzybowski, Jegliński (84. Ambrożewicz), Nowicki (74. Trzaskalski).

Wisła Płock - Okocimski Brzesko 0:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Znicz Pruszków 1:1, Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 1:1, OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1, Resovia Rzeszów - Start Otwock 1:0, GLKS Nadarzyn - Pelikan Łowicz 1:1, Motor Lublin - Puszcza Niepołomice 2:0.