Śnieg pokrzyżował plany

Józef Zalesko
Jaga w pasiastych strojach uległa drużynie z Grodna 0:3
Jaga w pasiastych strojach uległa drużynie z Grodna 0:3 Fot. Józef Zalesko
Na ostatnią sobotę i niedzielę zaplanowany był w Sokółce międzynarodowy turniej piłkarski z okazji 60-lecia powstania klubu - Sokół.

Jednak pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i piłkarzom. Od rana wiał silny wiatr i padał deszcz ze śniegiem.

Do udziału w turnieju przystąpiło pięć drużyn czwartoligowych: Hetman i Jagiellonia z Białegostoku, Sparta Augustów, miejscowy Sokół i występująca w I lidze Białorusi Biełkard Grodno. Pomimo grubej warstwy śniegu trenerzy zespołów zadecydowali rozgrywać turniejowe pojedynki. W pierwszym z nich Hetman pokonał Spartę 2:0.

Jaga uległa

W czasie spotkania zdecydowaną przewagę mieli hetmańscy i pomimo trudnych warunków zdołali strzelić dwa gole. W potyczce Jagiellonii z Biełkardem lepszym zespołem byli pierwszoligowcy z Grodna, aplikując Jadze 3 bramki. Zwycięzcy byli szybsi i dokładniej rozgrywali piłki.

Za tę porażkę Jagiellonia odegrała się na Sparcie, pokonując ją 3:1. Warunki gry z każdą minutą stawały się coraz gorsze, a zawodnikom groziło widmo odniesienia kontuzji. Po kolejnej naradzie trenerów zdecydowano, żeby zespoły rozegrały po dwa spotkania i należy potraktować je jako sparringowe.

W pozostałych dwóch spotkaniach Sokół przegrał z Hetmanem 1:2 i Biełgardem 0:3 i turniej został przerwany.

finał na hali

W okrojonym turnieju po dwa zwycięstwa odniosły teamy Hetmana i Biełkarda. Ten ostatni nie stracił żadnej bramki. Raz triumfowała Jagiellonia, a Sokół i Sparta pozostali bez zwycięstwa. Kierownictwo drużyn i trenerzy jednak zdecydowali się na rozegranie spotkań turniejowych w niedzielę na hali.

W chwili zamykania tego wydnia "Kuriera Sokólskiego" zmagania jeszcze trwały. O ich rezultatach napiszemy w następnym numerze. W rozgrywkach nie brał udziału Biełkard, który nie mając odpowiedniego sprzętu do gier halowych, wrócił do domu.