MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie nauczycieli w Białymstoku. Zobacz, kto dostał awans

Magda Ciasnowska
Magda Ciasnowska
210 nauczycieli awansowało na stopień nauczyciela mianowanego
210 nauczycieli awansowało na stopień nauczyciela mianowanego UM Białystok
Uroczyste ślubowanie nauczycieli z Białegostoku oraz wręczenie aktów mianowania odbyło się czwartek (7 września) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 17 Specjalnej. 210 osób awansowało na stopień nauczyciela mianowanego.

Ślubowanie i awanse białostockich nauczycieli

Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej - te słowa wypowiedziało w czwartek w Białymstoku 210 osób.

Nauczycielom kontraktowym, zatrudnionym w przedszkolach, szkołach i placówkach, dla których organem prowadzącym jest Miasto Białystok, posiadającym wymagane kwalifikacje, staż zakończony uzyskaniem pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdany egzamin przed komisją – Prezydent Miasta Białegostoku nadaje w drodze decyzji administracyjnej – stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. W białostockich placówkach będzie się uczyć prawie 51,2 tys. uczniów i przedszkolaków

W roku szkolnym 2022/2023, w terminie do 30 czerwca, wnioski o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego złożyło 217 nauczycieli przedszkoli, szkół oraz jednostek Miasta Białegostoku. W okresie od 1 lipca do 24 sierpnia przeprowadzono 210 postępowań egzaminacyjnych, w wyniku których 210 nauczycieli miejskich placówek zdało egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Do 31 sierpnia wydano 210 decyzji w postaci aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Zgodnie z zapisem ustawy z 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, przy nadawaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciel składa ślubowanie, potwierdzając je podpisem.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Dom rodzinny Ponurego czeka na gości

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poranny.pl Kurier Poranny