Ślepsk przegrał z Avią, a Pronar Parkiet z GTPS

(wdr, sk)
Atakujący Ślepska Sławomir Gołębski (z nr 10) jeszcze nie wrócił do formy po urazie oka. W suwalskiej drużynie panuje istny szpital. Fot. Wojciech Drażba
Porażki podlaskich pierwszoligowców. Ślepsk przegrał z Avią, a Pronar Parkiet z GTPS.

Punkt z Gorzowa Wielkopolskiego przywieźli zawodnicy Pronaru Parkietu Hajnówka. Podopieczni Pawła Blomberga przegrali z GTPS 2:3. Nawet seta w starciu z Avią Świdnik nie ugrali za to siatkarze Ślepska Suwałki. Ekipa Adama Aleksandrowicza u siebie przegrała 0:3.

Drużyna z Hajnówki w końcu miała do dyspozycji drugiego rozgrywającego. Leonard Tietianiec po długiej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się w wyjściowym składzie.

Pronar Parkiet, mimo że faworytem nie był, nawiązał walkę z GTPS i po zaciętym meczu musiał uznać wyższość gospodarzy.

Tylko w trzecim secie szansę na wygraną z Avią mieli siatkarze Ślepska. Ciągle gonili rywali, doprowadzili do stanu 22:23 i 23:24, ale tak jak w dwóch poprzednich partiach górą byli przyjezdni ze Świdnika.
Na usprawiedliwienie, suwalczanie zagrali bez dłużej kontuzjowanego rozgrywającego Jacka Malczewskiego i libero Tomasza Knasieckiego, który w przeddzień spotkania uszkodził więzadła kolana i może go już zabraknąć do końca sezonu.

Wyniki 10. kolejki

GTPS Gorzów Wielkopolski - Pronar Parkiet Hajnówka 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 24:26, 15:12).

Pronar Parkiet: Tietianiec, Żyliński, Staniewski, Guindo, Wojcik, Sacharewicz, Saczko (libero) oraz Poinc, Zrajkowski.

Ślepsk Suwałki - Avia Świdnik 0:3 (16:25, 22:25, 23:25).
Ślepsk: Szlejter, Dziurkowski, Główczyński, Iwanowicz, Rudzewicz, Augustynowicz, Skrzypkowski (libero) oraz Gołębski, Krzysiek, Wawrzyniak.

Orzeł Międzyrzecz - SMS PZPS I Spała 3:2,
Fart Kielce - Trefl Gdańsk 1:3,
Morze Bałtyk Szczecin - BBTS Bielsko-Biała 2:3,
Energetyk Jaworzno - AZS PWSZ Nysa 0:3.

Pauzował: Joker Piła.