Siatkówka: UKS Mikolo Sokółka zainaugurowali ligę i przegrali 1:3

Paweł Trochim [email protected] tel. 85 711 22 87
W pojedynku z Biebrzą Lipsk (niebieskie stroje) sokółczanie popełnili zbyt dużo prostych błędów by wygrać Fot. Paweł Trochim
Przed tygodniem siatkarze UKS Mikolo Sokółka rozegrali pierwszy mecz u siebie w nowym sezonie III ligi. W pełnym emocji pojedynku z Biebrzą Lipsk niestety przegrali.
Przed tygodniem na parkiet w hali liceum ogólnokształcącego pierwszy raz w tym sezonie wybiegli siatkarze UKS Mikolo Sokółka . Rywalem sokółczan była ekipa Biebrzy Lipsk. Zespół gości jest znacznie wyżej notowany niż Mikolo, ale różnicy tej nie było zbytnio widać podczas meczu.

Przebudzenie w trzecim secie

W pierwszym secie gospodarze grali dobrze i przez większą jego część prowadzili. Niestety w końcówce trochę nerwów i błędów sprawiło, że Biebrza wygrała 25:23. W drugim secie goście grali już lepiej, ale mimo tego podopieczni Wojciecha Zajkowskiego dotrzymywali im kroku i ponownie ulegli do 23.

Wydawałoby się, że trzeci set będzie ostatnim. Jednak gospodarze niesieni dopingiem publiczności zagrali naprawdę nieźle. Biebrza prowadziła nawet 17:8!, a bardzo dobrą partię rozegrał Krzysztof Zaniewski, który kończył wiele trudnych piłek. Ten set zakończył się zwycięstwem Mikolo 25:21.

Czwarty set był również wyrównany, gospodarze robili co mogli, ale ostatecznie ulegli do 23 pkt, a w cały mecz przegrali 1:3.

Spotkanie było naprawdę dobrym widowiskiem, jednak sokółczanie popełniali w nim trochę za dużo prostych błędów. To i nie najlepsza momentami zagrywka sprawiły, że gości wygrali. Głównym atutem Mikolo w tym spotkaniu był dobrze funkcjonujący blok i obrona. Jednak było to zbyt mało na Biebrzę. Mimo porażki zawodnikom należą się brawa za ambitną walkę do końca.

Nie był to pierwszy mecz w III lidze. UKS Mikolo bój o punkty ligowe zaczęło w Kolnie. Podopieczni Wojciecha Zajkowskiego wygrali ten mecz 3:2 i zdobyli cenne 2 punkty.