Siatkówka. Ślepsk Malow Suwałki - Barkom Lwów. Są faworytami, ale Ukraińców nie można lekceważyć

W Krakowie Ślepsk Malow (na niebiesko) wygrał z Barkowem Lwow 3:1. Oby teraz suwalczanie znów sięgnęli po komplet punktów. Joanna Urbaniec
W 20. serii gier PlusLigi Ślepsk Malow staje przed szansą na przerwanie serii czterech porażek z rzędu. Rywalem suwalczan jest bowiem niżej notowany Barkom Lwów.

Za naszymi siatkarzami przemawia nie tylko atut własnej hali, ale także lepszy dorobek punktowy oraz przekonująca wygrana 3:1, odniesiona nad Ukraińcami w październiku w Krakowie, gdzie Barkom rozgrywa mecze w roli gospodarza.

Biało-Niebiescy mogą nie tylko przerwać serię porażek, ale i zbliżyć się do czołowej ósemki, w której jeszcze niedawno byli. Nie można jednak lekceważyć lwowian. Do myślenia powinien dawać ich ostatni, efektowny triumf 3:0 nad GKS-em Katowice. Kilku innym, mocnym rywalom Barkom potrafił napsuć sporo krwi.

Ślepsk Malow - Barkom Lwów. Uwaga na atakującego i środkowego

Nasz zespół uważać musi w szczególności na dwóch rywali. Atakujący Wasyl Tupczij jest na trzecim miejscu wśród najlepiej punktujących PlusLigi (329 oczek), a środkowy Władysław Szczurow to z kolei jeden z najlepiej blokujących.

Mecz Ślepsk Malow - Barkom rozpocznie się w sobotę - 14 stycznia, o godz. 20.30 w hali Suwałki Arena przy ul. Zarzecze 26.